- Reklama -

Koncert kolęd Jacka Kaczmarskiego

Data wydarzenia: 19/01/2020
Godzina wydarzenia: 18:00

Lokalizacja: Biłgoraj, BCK


Najpiękniejsze  usłyszymy w BCK

Najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego  w wykonaniu laureatów nagrody ministra kultury- Zuzy Wiśniewskiej i Jakuba Zuckermana przeniosą na chwilę biłgorajską publiczność  w magiczny klimat świąt. Koncert „Szukamy stajenki” odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00 w sali kameralnej BCK. Liczba miejsc ograniczona, bilety w cenie 15 zł, rez. www.bck.lbl.pl.

- Reklama -

Ten niezwykły koncert to kilkanaście kolęd i pastorałek, do których teksty napisał Jacek Kaczmarski  a muzykę skomponował Zbigniew Łapiński. Utwory składające się na program  wykorzystują różne konwencje i stylistyki zarówno w warstwie tekstowej, jak muzycznej.

Wykorzystanie motywów polskich, ukraińskich, żydowskich, węgierskich czy arabskich sprawia, że kompozycje programu „Szukamy Stajenki” zawierają dodatkowe, ukryte sensy oraz,  mimo upływu lat, nie tracą swojej aktualności.

Wykonawcami koncertu bedą laureaci nagrody ministra kultury – Zuza Wiśniewska i Jakub Zuckerman. Solowa działalność artystyczna przyniosła im pierwsze nagrody największych polskich festiwali piosenki artystycznej i autorskiej, m.in Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego ,,Nadzieja”, Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego ,,Pamiątki”, Festiwalu Metamorfozy Sentymentalne, Festiwalu Szlakiem Bardów, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych i wielu innych.

Na fortepianie akompaniował im będzie  Kuba Mędrzycki, znany ze współpracy m.in z Margitą Ślizowską, Elżbietą Wojnowską, Krystyną Świątecką, Andrzejem Krzywym i Krzysztofem Cugowskim. Odpowiedzialny m.in. za oprawę muzyczną i akompaniament do spektaklu ,,Pastorałki nasze codzienne” w reż. Janusza Kukuły emitowane w Teatrze Polskiego Radia, przez wiele lat współpracował także z teatrem Uniwersytetu Warszawskiego oraz z teatrem Hybrydy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.