Moto Tech

- Reklama -

Koncert Cecyliański

Data wydarzenia: 25/11/2018
Godzina wydarzenia: 13:30 - 15:30

Lokalizacja: Biłgoraj


W ostatnią niedzielę listopada, 25 listopada, o godz. 13.30  w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny  w Biłgoraju odbędzie się Koncert Cecyliański Muzyki Chóralnej. Niezwykłe pieśni sakralne wykona 8 chórów. Wstęp wolny!

22 listopada Kościół obchodzi wspomnienie św. Cecylii. Należy ona do najsłynniejszych męczennic Kościoła rzymskiego. Żyła na przełomie II i III w. Jako młoda dziewczyna, złożyła ślub czystości. Mimo iż zmuszono ją do małżeństwa z poganinem Walerianem, nie złamała swego przyrzeczenia, lecz pozyskała dla Chrystusa swego męża i jego brata. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską. Św. Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Legenda bowiem głosi, że grała na organach. Organy wodne były znane wówczas w Rzymie, ale były bardzo wielką rzadkością (otrzymał je np. cesarz Neron w darze ze Wschodu). Nie wiadomo, czy Cecylia mogła grać na organach – prawdopodobne jest jednak, że grała na innym instrumencie.

Podczas koncertu wystąpią:

– Chór Cordis parafii pw. WNMP  i św. Trójcy w Biłgoraju

– Chór Cantate Deo parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju

- Reklama -

– Chór parafii pw. św. Jana Nepomucena oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu

– Chór parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju

– Chór parafii pw. św. Bartłomieja w Goraju

– Chór parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym

– Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej Echo

Gościem specjalnym koncertu będzie Chór Misericordia z parafii Bożego Miłosierdzia we Lwowie pod dyrekcją Mariany Ometiuch

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.