Telc B2

- Reklama -

Komedia „Gbury” Carlo Goldoniego

Data wydarzenia: 29/02/2020 - 01/03/2020
Godzina wydarzenia: 20:00 - 22:00

Lokalizacja: Biłgoraj, BCK


- Reklama -

Nieskomplikowana fabuła, jasna i czytelna intryga oraz zabawnie aranżowane sytuacje z pełnymi werwy dialogami- tak najkrócej można opisać komedię „Gbury” Carlo Goldoniego w wykonaniu Sceny Amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury i reżyserii Alicji Jachiewicz. Sztukę będzie można zobaczyć 29 lutego oraz 1 marca o godz. 20.00 w BCK, bilet 15 zł.

Niespełna rok po premierze na scenę BCK powracają „Gbury” Carlo Goldoniego w wykonaniu Sceny Amatora. Zasada intrygi w sztuce jest jasna i przejrzysta- gbury”- mężowie przedsiębiorczych wenecjanek, po wielu perypetiach, muszą w końcu skapitulować przed zręcznością i sprytem swoich żon. Gbury to suma zabawnie aranżowanych sytuacji, galeria świetnie sportretowanych postaci oraz dynamiczny i pełen werwy dialog

W role tytułowych Gburów oraz temperamentnych wenecjanek wcielą się docenieni już wielokrotnie przez biłgorajską publiczność aktorzy- amatorzy. Wierzymy, że Gbury” po raz kolejny będą świetną okazją do wspaniałej, stylowej zabawy teatralnej z korowodem komicznych postaci i żywymi dialogami rodem z konwencji  teatru Comedii  dell’arte.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.