- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Gminne Święto Dziękczynienia

Data wydarzenia: 01/09/2019
Godzina wydarzenia: 11:30

Lokalizacja: Łukowa


Gminne Święto Dziękczynienia Bogu za Plony Ziemi w Łukowej odbędzie się 1 września. Tradycyjnie rozpocznie się o godz. 11.30 korowodem z placu przed kościołem parafialnym na stadion sportowy z udziałem grup wieńcowych i orkiestry oraz dziewczynek z wiankami dożynkowymi na głowach biorących udział w konkursie. Na miejsce koncelebry Mszy św. niesione będą Relikwie św. Izydora – patrona parafii.  Po części oficjalnej związanej z przekazaniem chleba przez starostów  gospodarzom dożynek o godz. 12.30  odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Po niej będzie miał miejsce festyn rodzinny z darmowym placem zabaw dla dzieci. O godz. 15.00 zaplanowany jest wyciąg rowerowy dla dzieci i młodzieży upamiętniający wszystkich Obrońców naszej Ojczyzny we Wrześniu 1939 roku.

- Reklama -

W dalszej części programu zaplanowane są występy kapel i zespołów folklorystycznych. Imprezie towarzyszyć będą konkursy dla dzieci i dorosłych oraz liczne wystawy. Dla każdego przewidziany jest skromny poczęstunek. Zabawa dożynkowa rozpocznie się o godz. 19.

Zapraszają: Wójt Gminy Łukowa, Proboszcz Parafii Łukowa, Dyrektor GOK w Łukowej oraz KGW Łukowa III wraz z innymi zespołami

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.