- Reklama -

- Reklama -

Festiwal Fanfara

Data wydarzenia: 26/08/2020 - 29/08/2020
Godzina wydarzenia: 17:00 - 22:00

Lokalizacja: Goraj, Frampol, Chłopków


Festiwal FANFARA 2020

muzyka tradycyjna Roztocza Gorajskiego

26-29.08.2020

Chłopków i Roztocze Gorajskie

Przez 4 dni krajobraz zachodniego Roztocza w okolicach Goraja, Frampola i Radecznicy wypełniać będzie dawna, tradycyjna muzyka w wykonaniu roztoczańskich orkiestr dętych oraz kapel skrzypcowych. Muzyczna Fura odwiedzi kilkanaście miejscowości.

To trzecia edycja Fanfary

W czasie epidemii trochę zmieniła się formuła festiwalu: żywiołowe potańcówki zastąpiły koncerty mobilne– rajdy muzycznej „Fury”. „Fura” to ciągnik z przyczepą wiozącą muzykantów. Kilkadziesiąt lat temu był to częsty obrazek – orkiestra jadąca na wesele lub potańcówkę.

- Reklama -

Podczas festiwalu zagrają ostatnie z roztoczańskich orkiestr praktykujących dawny taneczny repertuar: fanfary z Goraja, Zdziłowic i Zaburza. Dwie ostatnie grają nieprzerwanie od lat 20. ub. wieku. Towarzyszyć im będą kapele założone przez lubelskich i warszawskich muzyków uczących się melodii i roztoczańskiego stylu od ostatnich tutejszych skrzypków.

Fanfara to także letnia szkoła muzyki tradycyjnej: przez 4 dni w Chłopkowie trwać będą warsztaty muzyczne poświęcone tradycyjnym pieśniom i repertuarowi instrumentalnemu z zachodniego Roztocza gromadzące uczestników z całej Polski.

Finałem imprezy będzie sobotni koncert w Chłopkowie. Wstęp na koncerty bezpłatny.

Obowiązują reguły sanitarne – dystans, dezynfekcja

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.