- Reklama -

Festiwal F A N F A R A

Data wydarzenia: 29/08/2018 - 01/09/2018
Godzina wydarzenia: 19:00 - 22:00

Lokalizacja: Chłopków


Festiwal F A N F A R A Zdebrz
Chłopków i Roztocze Gorajskie 29.08-1.09.2018
Reaktywacja roztoczańskiej nuty.

Towarzystwo dla natury i Człowieka zaprasza na kameralny, „domowej roboty” festiwal muzyki tradycyjnej, na którym spotykają się starzy roztoczańscy mistrzowie i ich naśladowcy z całej Polski, poszukujący tego co w wiejskiej muzyce najbardziej autentyczne, energetyczne i najpiękniejsze.

W programie koncerty i potańcówki, warsztaty śpiewacze i instrumentalne, w tym intensywna szkoła muzyki tanecznej dawnych orkiestr dętych oraz otwarty konkurs śpiewaczy.

Jedne z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych śpiewaczek z Roztocza, oprócz koncertów wystąpią w roli nauczycielek młodych artystek z całej Polski kontynuujących śpiewacze tradycje Lubelszczyzny. Podobnie jak muzycy słynnych roztoczańskich orkiestr dętych.

- Reklama -

W tych okolicach już w okresie przedwojennym granie np. na weselach zdominowały kilkunastoosobowe orkiestry dęte, porywające tancerzy potężną a jednocześnie subtelną ścianą dźwięku, wobec której trudno było ustać w miejscu. Dwie spośród kilku zaledwie istniejących do dziś orkiestr będą tutaj z nami. Ta muzyka, zarówno grana do tańca, jak i liryczne czy obrzędowe pieśni to zupełne zaprzeczenie sterotypowego obrazu przaśnego folkloru – mówi Krzysztof Gorczyca, organizator festiwalu.

Wystąpią m.in.: Zespół Śpiewaczy z Łukowej I, Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, „Kocudzanki”, „Roztocze Kolberga” Orkiestra Dęta z Goraja, Kapela Bornego z Podzamcza, Kapela Niwińskich Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego, Warszawsko Lubelska Orkiestra Dęta, Orkiestra Taneczna Bonanza i wielu innych

W programie festiwalu także konkurs wykonania tradycyjnych pieśni z Roztocza Gorajskiego (wciąż można się zgłaszać) oraz zajęcia śpiewacze i instrumentalne

Koncerty i potańcówki odbywają się codziennie o godz. 19.00 w Agroturystyce „Pod lipą” w Chłlopkowie (środa, piątek, sobota) oraz w remizie OSP w Jędrzejówce (czwartek)
szczegółowy program i informacje www.fanfara.muzykaroztocza.pl

Zaproszenie filmowe
www.facebook.com/Muzykaroztoczapl/videos/1678487268927185/

Wydarzenie na Facebooku www.facebook.com/events/183528735616541/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.