- Reklama -

Dzień Osób z Niepełnosprawnością: „Żyj aktywnie”

Data wydarzenia: 22/05/2019
Godzina wydarzenia: 17:00 - 19:00

Lokalizacja: Biłgoraj


- Reklama -

 

W Polsce żyje nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Mniej niż co trzecia jest aktywna zawodowo. Dlatego tegoroczny „Dzień Osób z Niepełnosprawnością” organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych odbywa się pod hasłem „Żyj aktywnie”. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z porad ekspertów.

Akcja odbędzie się w całej Polsce, w tym w Biłgoraju. – W tym dniu eksperci ZUS nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, ale podpowiedzą jak uzyskać rentę i ją zwiększyć, czy jakie inne świadczenia przysługują osobom niepełnosprawnym – zapowiada prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. 22 maja (w środę) organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do siedziby Stowarzyszenia Integracyjno-Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych w Biłgoraju, przy Placu Wolności 15. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

W planie jest wystąpienie przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia. – Pokażemy, jak posługiwać się portalem „Terminy Leczenia” i czym jest Internetowe Konto Pacjenta oraz w jaki sposób dostępne funkcjonalności mogą ułatwić pacjentom poruszanie się w systemie ochrony zdrowia – mówi Adam Niedzielski, wiceprezes NFZ. Będzie też mowa o bezpłatnych lekach, świadczeniach zdrowotnych i sanatoriach. Natomiast ekspert ZUS opowie o zasadach przyznawania rent i rehabilitacji leczniczej. Na „deser” zaplanowano również prelekcję rehabilitanta.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń w poszczególnych miastach można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/dzienON. „Dzień Osób z Niepełnosprawnością” odbędzie się również w Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie, Zamościu, Włodawie, Chełmie (w tych miastach – 17 maja) oraz w Krasnymstawie (21 maja).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.