- Reklama -

Aktywnie i bezpiecznie – „Dzień Seniora” w Biłgoraju

Data wydarzenia: 26/10/2018
Godzina wydarzenia: 12:00

Lokalizacja: Biłgoraj


Akcję przygotowują Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. – Warto organizować takie wydarzenia, żeby przybliżyć społeczeństwu, że osoby starsze są jego ważną częścią, coraz liczniejszą. Dzięki nowym lekom, dbaniu o zdrowie, seniorzy są nadal sprawni, nie tylko fizycznie, ale i intelektualnie. I chcieliby jeszcze służyć społeczeństwu, przekazać swoją wiedzę młodszemu pokoleniu, szczególnie o tradycji regionu i rodziny – podkreśla Alina Gucma, prezes lubelskiego oddziału PZERiI. W tym roku hasło „Dnia Seniora” brzmi: „Aktywnie i bezpiecznie”.

- Reklama -

Wydarzenie odbędzie się w Biłgorajskim Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 16. Początek o godzinie 12.00. W planie jest prelekcja ZUS o emeryturach, czyli o waloryzacji emerytur i zasadach wyliczania ich wysokości oraz dorabianiu do świadczeń. Przedstawiciel policji wyjaśni seniorom, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i jak ich uniknąć. Będzie też prelekcja o korzyściach z pobierania emerytury na konto bankowe.

Następnie na scenie BCK wystąpią kluby seniora „Złoty Wiek” i „Złota Jesień” oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie prelekcji i koncertów będzie można skorzystać również z bezpłatnych badań: zmierzyć cukier i ciśnienie we krwi.

Szczegółowy harmonogram „Dnia Seniora” można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/senior.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.