sklep

30 Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską

Data wydarzenia: 28/09/2018 - 30/09/2018
Godzina wydarzenia: 19:00

Lokalizacja: Biłgoraj, BCK


Do 7 września w Biłgorajskim Centrum Kultury przyjmowane są zgłoszenia do udziału w 30 Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. Zgłoszenia  do konkursu wykonawcy będą walczyć o nagrodę główną Spotkań, czyli „Gęste Sito Krytyki”.  Jury przyzna także nagrody i wyróżnienia  w kategorii wykonawczej i autorskiej. Regulamin festiwalu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.bck.lbl.pl. Spotkania  odbędą się w ostatni weekend września, 28- 30 września.  Bilety w cenie 10 zł, do nabycia w kasie kina BCK lub na www.bck.lbl.pl.

W tym roku Spotkania będą wyjątkowe. Po pierwsze dlatego, że  30  czyli Jubileuszowe. Po wtóre zmianie ulegnie nieco konwencja imprezy. Przesłuchania konkursowe z soboty zostaną przeniesione na piątkowy wieczór. Tego dnia wykonawców, zarówno indywidualnych, jak i zespoły oceniać będzie kilkuosobowe jury. W składzie komisji konkursowej znajdą się tradycyjnie  m.in.:  Andrzej Głowacki, Jan Poprawa, Joanna Fedorowicz, Jarosław Wasik. Niewykluczone, że w składzie jury pojawi się w ostatniej chwili także jeszcze jeden juror- były laureat festiwalu. W tym roku, z okazji, jubileuszu, przyznana zostanie nagroda specjalna-  Rajtak, która zostanie przyznana przez byłych laureatów Biłgorajskich Spotkań. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się w piątek o godz. 19.00, bilet 10 zł.

 

Drugi dzień Spotkań odbędzie się pod znakiem Koncertu Laureatów 30 edycji imprezy oraz byłych laureatów Festiwalu. Wśród nich na scenie pojawi się najstarszy żyjący zdobywca Gęstego Sita Krytyki- Jarosław Wasik, który był zwycięzcą drugiej edycji BSzPŚiPA. Start o godz. 19.00, bilet 10 zł.

 

Podczas ostatniego dnia Festiwalu wystąpią Gospodarze i Goście w Koncercie Jubileuszowym. Na biłgorajskiej scenie pojawią się m.in.: Mariusz Oziu- Orzechowski, Jacek Kadis, Mariusz Marcin Dekiel, Jacek Daszyński, Joanna Pilarska, Jarosław Chojnacki, Beata Osytek, Katka Kotecka, Jacek Fałkiewicz, Sergiusz Orłowski.  Początek koncertu o godz. 17.00, bilet 10 zł.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.