Moto Tech

- Reklama -

100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Data wydarzenia: 11/11/2018
Godzina wydarzenia: 09:30

Lokalizacja: Łukowa


Program uroczystości patriotyczno – religijnych jest następujący:

9:30 – zbiórka pocztów sztandarowych, władz samorządowych, druhów strażaków wszystkich jednostek z Gminy Łukowa, orkiestry dętej, młodzieży szkolnej przy urzędzie gminy w Łukowej

9:45– przemarsz do kościoła parafialnego

- Reklama -

o godz. 10:00 – gimnazjaliści zachęcą do wspólnego śpiewania pieśni legionowych i żołnierskich – pomocą będą śpiewniki. Po mszy odbędzie się wręczanie nagród zwycięzcom konkursów patriotycznych organizowanych przez GOK w Łukowej.

Następnie na parkingu bezpośrednio przed bramą zatańczą poloneza uczniowie klas V szkoły podstawowej w Łukowej. Potem posadzony zostanie Dąb Niepodległości.

Te część zakończy wiązanka melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej. Delegacje gminne z kwiatami i zniczami udają się na groby Obrońców Niepodległości na cmentarze i mogiły w Osuchach, Łukowej, Podsośninie, Borowcu i w Maziarzach.

Dalsze świętowanie – od godz. 17.45 w łukowskim kościele.

Rozpocznie się krótkim występem Zespołu „Lucus” działającego przy GOK w Łukowej, po którym wysłuchamy Koncertu Patriotycznego „Drogi Wolności” w wykonaniu gościa specjalnego tj. Lubelskiej Federacji Bardów. Serdecznie zapraszamy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.