- Reklama -

„Europejskie” śpiewanie w Majdanie Nepryskim

Uczniowie z Józefowa, Krasnobrodu, Majdanu Nepryskiego i Majdanu Wielkiego oraz Suśca zostali laureatami pierwszego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, który zorganizowało Gimnazjum w Majdanie Nepryskim. W przesłuchaniach, które odbyły się w środę 27 kwietnia podczas obchodów Dnia Europejskiego, wzięło udział 23 solistów i 3 zespoły.
Większość wybrała utwory w języku angielskim, ale byli również tacy, którzy zmierzyli się z twórczością rosyjskich i francuskich autorów.

Przesłuchania odbywały w dwóch kategoriach – uczniów starszych klas podstawówek i gimnazjów.

W młodszej grupie pierwszą nagrodę otrzymała Amelia Tracz z SP w Majdanie Nepryskim, druga trafiła do Klaudii Kołtuniak z SP w Majdanie Wielkim, a trzecia do Dominiki Radlińskiej z Zespołu Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie. Jej szkolna koleżanka Aleksandra Bełz otrzymała wyróżnienie. W kategorii zespołów wystąpiła tylko grupa „Candis” z Zespołu Szkół Publicznych w Suścu.

- Reklama -

Wśród gimnazjalistów najlepsze wrażenie na jurorach zrobił Kacper Studnicki z Zespołu Szkół Samorządowych w Józefowie. Drugą nagrodę wyśpiewała Kaja Peć, również z ZSS w Józefowie, a trzecią odebrała Iga Bartosik z ZSP w Suścu. W tej kategorii jury przyznało dwa wyróżnienia, które otrzymały Sandra Maciocha z Zespołu Szkół w Tereszpolu-Kukiełkach i Wiktoria Buczkowska z Gimnazjum w Majdanie Nepryskim. Za występy zespołowe jurorzy przyznali tylko drugie miejsce ex aequo dla grupy „W kratkę” i duetu „Klaudia$Eryk” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie.

Najlepsi wykonawcy otrzymali specjalne statuetki, a wszyscy wokaliści nagrody rzeczowe i dyplomy.

Obchody Dnia Europejskiego rozpoczęła „Oda do radości”, a w programie były również skecze w wykonaniu gimnazjalistów z Majdanu Nepryskiego oraz spotkanie z Włochem Mario Scottim, który odwiedził szkołę. Wśród oceniających popisy wokalne był Kanadyjczyk Jack Dunster, a w przerwie na obrady jury z koncertem piosenek obcojęzycznych wystąpił chór „Harmonia” z Łukowej i Józefowa.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.