- Reklama -

Euroelektra “Elektryka”

7 stycznia pięcioro najlepszych uczniów z Elektryki oraz Elektroniki Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju wybrało się do Lublina na drugi etap Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”.

Euroelektra to olimpiada szkolna sprawdzająca wiedzę uczniów z zakresu elektryki i elektroniki, organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. W etapie okręgowym wzięło udział pięciu najlepszych uczniów z naszego powiatu – młodzież z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

- Reklama -

– “Euroelektra” to jedna z najtrudniejszych olimpiad wiedzy elektrycznej i elektronicznej w Polsce. Materiał zawarty na tym konkursie jest bardzo trudny i trzeba wykazać się wiedzą z bardzo obszernego materiału i przygnieć sobie wiadomości ze wszystkich lat kształcenia w technikum – opowiada Hubert Mucha, jeden z uczniów biorących udział w olimpiadzie. – Przygotowując się do tej olimpiady rozwiązywałem zadania z poprzednich lat konkursu oraz przeglądałem notatki z lekcji przedmiotów technicznych – dodaje.

Olimpiada składa się z trzech etapów: pierwszy to eliminacje wewnątrzszkolne, następnie etap okręgowy a w finale zwycięzcy dwóch poprzednich spotykają się na etapie centralnym. Wszystkie one składają się tylko z testu teoretycznego. W tym roku w drugim etapie, który dla uczniów z Biłgoraja miał miejsce w Lublinie, wzięło udział około 60 najlepszych uczniów z całego województwa, w tym 5 z naszego powiatu. W finale, który będzie miał miejsce w Płocku, uczestnicy z całej polski będą walczyć o wiele prestiżowych nagród w tym o indeksy na najlepsze polskie uczelnie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.