- Reklama -

- Reklama -

Maturzyści na Jasnej Górze

26 października do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze wybrało się 2400 uczniów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej wraz z opiekunami, wychowawcami i duszpasterzami. Pojechali modlić się o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych.

Na sobotnie nabożeństwo na Jasnej Górze wybrali się uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Biłgoraj Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, I LO im. ONZ, Zespołu Szkół Leśnych oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Maturzyści z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zgromadzili się w Częstochowie na Jasnej Górze, aby pokłonić się Matce Bożej i przez Jej wstawiennictwo powierzyć Bogu całą swoją przyszłość, egzaminy maturalne, wybór drogi życiowej i wszystko to, co czeka ich w najbliższym czasie. Dzieje się tak każdego roku, kiedy to młodzież z całej Polski przyjeżdża na Jasną Górę, aby wspólnie modlić się o potrzebne dary i łaski.

O godz. 18.00 młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej. Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju przygotowali rozważania oraz liturgię słowa podczas wieczornego nabożeństwa w Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie wszyscy maturzyści odśpiewali Akatyst ku czci Matki Bożej. Zwieńczeniem pielgrzymki był Apel Jasnogórski o godzinie 21.00, w której uczestniczył zespół kleryków diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego. Homilię podczas nabożeństwa wygłosił  biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Mariusz Leszczyński.

- Reklama -

– Kochani młodzi, macie wiele planów, marzeń i potrzeb, złóżcie je z ufnością na ręce Maryi, aby je przedstawiła Jezusowi, On zaś niech dokona cudu obdarowania was swoją mądrością i swoją mocą. Otwórzcie stągwie swoich serc i za św. Janem Pawłem II módlcie się: Maryjo, Matko Nadziei, bądź z nami na naszych drogach, pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi, spraw, byśmy służyli bliźniemu, wprowadzali pokój, z zapałem budowali świat bardziej sprawiedliwy. Czuwaj nad młodzieżą, nadzieją przyszłego świata. Niech wielkodusznie odpowiada na wezwanie Jezusa, spraw, abyśmy za Nim szli i kochali Go – mówił ks. bp Mariusz Leszczyński. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.