- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

eTwinning w „piątce”

eTwinning to platforma współpracy dla szkół z krajów europejskich, które dzięki niej komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i tworzą społeczność. To właśnie dzięki niej SP nr 5 w Biłgoraju rozwija umiejętności uczniów.

- Reklama -

W Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju są realizowane aż 4 projekty eTwinning:

„Be healthy, Feel Happy” – Projekt ma na celu uświadomienie uczniom znaczenia zdrowego stylu życia i dobrego samopoczucia emocjonalnego.

„The European Union Mural” – Celem projektu jest, aby uczniowie czuli, że należą do Unii Europejskiej i są częścią czegoś bardzo dużego i istotnego w ich życiu.

„English song festiwal” – czyli „Mała Eurowizja”. Uczniowie wzbogacą swoje umiejętności słuchania i mówienia, poznają kulturę krajów anglojęzycznych, podzielą się swoim gustem muzycznym i zainteresowaniami.

- Reklama -

„Our everyday life, your everyday life” – ma na celu porównanie stylu życia nastolatków w szkole, ich relacji z przyjaciółmi, aktywności codziennych, upodobań, antypatii itp. z przyzwyczajeniami rówieśników w innych krajach europejskich.

Epidemia uniemożliwiła kontynuację projektu Erasmus+, przez co uczniowie szkoły nie mogli uczestniczyć w zaplanowanych odwiedzić partnerów z innych krajów europejskich. Jednak współpraca międzynarodowa i wymiany między uczniami mogą być kontynuowane dzięki platformie eTwinning i wiele szkół to wykorzystało, w tym i SP 5 z Biłgoraja.

Dzięki projektom eTwinning uczniowie rozwijają umiejętności językowe, komunikacyjne, informatyczne, a także umiejętności uczenia się przez całe życie oraz podejmowanie działań.

Projekty koordynują: Ewa Spustek, Marta Szperkowska oraz Agnieszka Grodzka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.