- Reklama -

- Reklama -

Erasmus + w tarnogrodzkiej podstawówce

- Reklama -

Celem projektu jest promowanie zdrowego trybu życia, zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również zawieranie nowych znajomości, promowanie postaw tolerancji i otwartości na inne kultury i tradycje, a także doskonalenie umiejętności językowych. Projekt zakłada również stworzenie interaktywnej ścieżki edukacyjnej po ulicach Tarnogrodu z wykorzystaniem istniejących elementów krajobrazu i punktów historycznych. Wszystkie działania będą możliwe dzięki dofinansowaniu projektu w całości z funduszy Unii Europejskiej.

Jednym z pierwszych działań w projekcie był udział trzech nauczycieli szkoły w roboczym spotkaniu na północy Francji w miejscowości Mannevillette. Celem tego spotkania było ustalenie szczegółowych działań w ramach projektu Erasmus + Move Together to a Healthy European Way. W spotkaniu oprócz gospodarzy i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie wzięli udział nauczyciele z Włoch, Węgier oraz Islandii. Wizyta rozpoczęła się uroczystym powitaniem delegacji przez uczniów Ecole du Clos Perrine Mannvillette. Następnie delegacje zostały powitane przez lokalne władze oraz przedstawicieli filii instytucji europejskich we Francji. Pierwszy dzień wizyty upłynął w większości na zwiedzaniu sal lekcyjnych, przyglądaniu się pracy francuskich nauczycieli oraz poznawaniu specyfiki szkoły. W godzinach popołudniowych goście zostali zaproszeni do Urzędu Miasta na krótkie spotkanie z burmistrzem oraz jego pracownikami. Następnie cała grupa nauczycieli wraz z uczniami szkoły goszczącej udała się na pieszą wędrówkę wokół miejscowości, gdzie będzie mieściła się ścieżka edukacyjna. Po powrocie do szkoły wszyscy partnerzy przedstawili prezentacje multimedialne o swoich szkołach. Potem rozpoczęło się spotkanie robocze, w trakcie którego planowane były działania na najbliższe miesiące oraz odbyło się głosowanie mające na celu wyłonienie trzech najciekawszych prac, które będą wykorzystane do stworzenia wspólnego logo projektu. Kolejne dni upłynęły na poznawaniu szkoły, uczniów i nauczycieli zaangażowanych w projekt, udziale w zajęciach lekcyjnych, które przybliżyły specyfikę szkoły, ale przede wszystkim na spotkaniach, podczas których omawiane i ustalane były szczegóły wspólnych działań, sposobów realizacji projektu i dalszych spotkań.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Społeczność Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie bardzo cieszy się z ponownego nawiązania współpracy z europejskimi placówkami, gdyż jest to dla wszystkich uczniów i nauczycieli bardzo ciekawe i rozwijające doświadczenie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.