- Reklama -

- Reklama -

Erasmus w „piątce”

- Reklama -

Od września 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju bierze udział w międzynarodowym projekcie Erasmus Plus. Tytuł projektu to „Learning Differently!” – „Uczyć inaczej”. Realizowany będzie przez 2 lata. Partnerami w tym projekcie są cztery kraje europejskie: Litwa, Rumunia, Bułgaria i Chorwacja.

- Reklama -

Projekt „Learning Differently!” rozpoczął się na dobre. W dniach 11-13 grudnia br. społeczność szkoły wzięła udział w pierwszym spotkaniu nauczycieli zaangażowanych w projekt na Litwie, w Kłajpedzie. To piękne miasto na wybrzeżu Morza Bałtyckiego nad Zalewem Kurońskim, w zachodniej części Litwy, największe miasto Małej Litwy – pruskie mury, skandynawski krajobraz, litewska gościnność.

Spotkanie dotyczyło organizacji i programu kolejnych spotkań w Rumuni, Polsce, Bułgarii i Chorwacji. Nauczyciele zostali bardzo miło przyjęci przez dyrektora i nauczycieli szkoły. Przywitani zostali prezentacją kraju, miasta, systemu edukacji na Litwie, zwyczajów ludowych, tańcem i śpiewem. Wzięli udział w lekcjach otwartych, szkoleniach, warsztatach, treningu z platformą MozaBook, IMO-Learn – nauka w ruchu. Dyskutowali na temat nowych metod rozwijających umiejętności czytania i pisania w różnych krajach, wymienili się doświadczeniami, tworzyli scenariusze lekcji, które przeprowadzą w swoich szkołach. Spotkanie zakończyło się bardzo sympatycznym wieczorkiem pożegnalnym, przygotowanym przez uczniów i rodziców dzieci, biorących udział w projekcie. Głównym punktem wieczoru był quiz o krajach – uczestnikach projektu i kolacja ze świątecznymi smakołykami litewskimi.
Erasmus+ jest programem Unii Europejskiej na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu w Europie. Program ma na celu wsparcie mobilności edukacyjnej, tworzenie międzynarodowych partnerstw oraz rozwój współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. Jego budżet w wysokości 14,7 mld euro tworzy dla ponad 4 mln Europejczyków możliwość rozwoju swoich umiejętności za granicą.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.