- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Erasmus+ w Elektryku

Od 1 września 2020 r. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju bierze udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ w ramach sektora „Edukacja Szkolna – Partnerstwa Współpracy Szkół”.

- Reklama -

 Tematyka projektu realizowanego przez uczniów technikum mechaniczno-elektrycznego z klas drugich o profilu programistycznym, informatycznym oraz mechatronicznym dotyczy relacji międzyludzkich, tj. Proper Relationships: Online and Offline. Głównym celem projektu jest budowanie właściwych relacji w świecie realnym i wirtualnym poprzez podnoszenie świadomości uczniów na temat występowania zjawisk przemocy i cyberprzemocy. Ponadto uczestnicy projektu wspólnie opracowują różne strategie mające na celu zwalczanie ww. zjawisk i ich negatywnych skutków. Realizacja projektu zaplanowana jest na 2 lata, jednak z uwagi na panującą pandemię, która uniemożliwia realizowania niektórych z zamierzonych celów, współpraca pomiędzy partnerami może zostać przedłużona o kolejne 12 miesięcy. Wraz z Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju do projektu przystąpiły cztery szkoły partnerskie z Turcji, Włoch, Hiszpanii i Rumunii.

Erasmus+ jest programem Unii Europejskiej na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu w Europie. Nadrzędnym celem programu jest wszechstronne wspieranie rozwoju edukacyjnego, zawodowego oraz wsparcie mobilności edukacyjnej, tworzenie międzynarodowych partnerstw oraz rozwój współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

- Reklama -

Korzyści z udziału młodzieży RCEZ w projekcie jest wiele, jednak najważniejsze z nich to podniesienie kompetencji uczniów, którzy realizują projekt, poprzez rozwinięcie wiedzy i kompetencji w zakresie tematyki projektu, nabycie doświadczenia we współpracy międzynarodowej oraz podniesienie umiejętności językowych i międzykulturowych. Opiekunem projektu jest Anna Pluta nauczyciel języka angielskiego w RCEZ.

Ewelina Pyć

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.