- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Energia ze słońca

Władze gminy Józefów podpisały już umowę z firmą, która zamontuje instalacje fotowoltaiczne na dachach mieszkańców.

Prace mają przebiegać sprawnie, aby mieszkańcy zdążyli przed zmianą przepisów. – Mieliśmy pieniądze na 200 instalacji fotowoltaicznych na terenie naszej gminy. Jednak upływ czasu, jaki nastąpił od złożenia wniosku do otrzymania środków, sprawił, że sto osób z tych, które złożyły wnioski, zainstalowały fotowoltaikę z własnych środków. Zrobił się duży problem. Był nabór dodatkowy. Ostatecznie występowaliśmy do dyrektor Regionalnego Programu Operacyjnego, aby zmniejszyć ilość instalacji do 150. Po raz pierwszy mamy taki przypadek – mówił burmistrz Roman Dziura. Dodał, że od stycznia zmieniają się reguły gry dla osób montujących instalacje fotowoltaiczne. – Obecnie to, co wyprodukujemy, możemy wykorzystać przez pół roku, od stycznia będzie to przez trzy miesiące.  Kto zamontuje instalacje do końca roku, będzie rozliczany na dotychczasowych zasadach – podkreślał.

Zamontowane instalacje przez 5 lat od zakończenia projektu stanowić będą własność gminy Józefów i przez ten czas zostaną użyczone do bezpłatnego użytkowania właścicielom/użytkownikom posesji. Po pięciu latach zostaną przekazane właścicielom lub użytkownikom posesji odrębną umową.

- Reklama -

Projekty będą współfinansowane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Teraz nastąpi podpisanie umów z uczestnikami projektu, którzy będą mieć wyznaczony czas na wpłatę wkładu własnego. Ten będzie wynosić 8742 złote. Od uregulowania tych należności będzie zależeć kolejność robót. Wszystkie prace mają być wykonane w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.