- Reklama -

Eliminacje do Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie przy współpracy Starostw Powiatowych oraz Domów Kultury organizuje kolejny Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych.  Przesłuchania uczestników z terenu powiatu biłgorajskiego odbędą się w niedzielę, 30 kwietnia o godz. 14.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy. Karty zgłoszenia należy dostarczać do siedziby GOK-u  w Obszy osobiście, pocztą lub przesłać skan na adres kultura@obsza.pl albo administrator@obsza.pl do dnia 16.04.2017 r. Regulamin i kartę zgłoszeniową można pobrać na stronie www.obsza.naszgok.pl.

W Przeglądzie mogą wziąć udział kapele ludowe, których skład powinien być zgodny ze wzorami naszego regionu, zespoły śpiewacze (bez towarzyszenia instrumentalnego), instrumentaliści, śpiewacy (bez towarzyszenia instrumentalnego), wykonawcy w kategorii folklor – kontynuacja (soliści i grupy wykonawcze), którzy przyswoili repertuar lokalny w niebezpośrednim przekazie lub inną drogą – odmienną niż tradycyjna.

- Reklama -

Ze względu na zanikanie niektórych gatunków folkloru zespoły śpiewacze i solistów organizatorzy zachęcają do uwzględnienia w repertuarze pieśni obrzędowych okresu Bożego Narodzenia i Wielkanocy, jak również pieśni weselnych, pogrzebowych, sobótkowych, żniwnych i dożynkowych oraz ballad. Kapele i zespoły śpiewacze, instrumentaliści i śpiewacy w ramach Wojewódzkiego Przeglądu wykonywać będą po trzy utwory. 

W wyniku Wojewódzkiego Przeglądu najlepsze kapele, zespoły śpiewacze i soliści zostaną zakwalifikowani na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu do konkursu lub do udziału w koncertach towarzyszących. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.