- Reklama -

- Reklama -

Ekologicznie i oszczędnie

Już niebawem mieszkańcy gminy Tereszpol cieszyć się będą z kolektorów słonecznych i pomp ciepła. Umowa z wykonawcą została już podpisana, a prace ruszą lada dzień.

Instalacje solarne cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego regionu. Wpływa na to fakt, że jest on jednym z najbardziej nasłonecznionych regionów w kraju. Montaż kolektorów gwarantuje ciepłą wodę przez większą część roku i oszczędności w domowym budżecie, ponieważ energia słoneczna jest bezpłatna.

Z tego dobrodziejstwa już niebawem będą cieszyli się mieszkańcy gminy Tereszpol. Projekt pod nazwą „Instalacje solarne jako źródło energii odnawialnej w gm. Tereszpol” będzie realizowany w 2018 i 2019 roku. Termin zakończenia realizacji i rozliczenia projektu planowany jest na 20 października 2019 roku. W ramach zadania zamontowanych zostanie 415 instalacji solarnych o mocy od 3,4 kW 5,2 kW oraz 30 pomp ciepła w budynkach indywidualnych o mocy 1,939 kW. Całkowita wartość projektu wynosi 4,8 mln zł. Kwota dofinansowania ze środków unijnych to 3,5 mln zł.

Pierwsze instalacje będą montowane na przełomie czerwca i lipca.

Projekt „Instalacje solarne jako źródło energii odnawialnej w Gminie Tereszpol” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.