Ekologiczna ofensywa w Szyszkowie

Izabela Koguc, Małgorzata Dub, Jakub Bogdanowicz i Rafał Zabłotni z Publicznej Szkoły Podstawowej im. KEN w Szyszkowie tworzą drużynę, która bierze udział w konkursie "Postaw na słońce" organizowanym przez Bank Ochrony Środowiska. 

Celem konkursu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia Polaków wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Jak podają organizatorzy, program upowszechniający wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii – jej pozyskiwania oraz praktycznego wykorzystania – został skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. 

Do konkursu zgłosiła się młodzież z Szyszkowa, która nakręciła reportaż filmowy "Ekologiczna ofensywa – fotowoltaika". W filmie uczniowie szkoły próbowali wyjaśnić, co to jest fotowoltaika i jakie korzyści płyną z jej wykorzystania. W materiale nakręconym przez uczniów szkoły w Szyszkowie wypowiada się Daniel Kozłowski, który już posiada panele fotowoltaiczne. Mówił on, że poza względami finansowymi istotna jest także ochrona środowiska. W reportażu wypowiadał się także Michał Bzdyra, pracownik sklepu budowlanego. Na zakończenie filmu młodzież przygotowała piosenkę o… fotowoltaice!

 Praca konkursowa zespołu z Szyszkowa została dostrzeżona przez jury konkursu. Wśród 92 zespołów z całej Polski otrzymała ona trzecie miejsce w pierwszym etapie. Przed nagrodzonym zespołem kolejne zmagania w drugim etapie konkursu.

- Reklama -

1 komentarz
 1. Władysław mówi

  No dobrze fajnie. To maja ta fotowoltaika na dachach i co??
  Konkretnie moze prosze. Jaki jest koszt inwestycji jaka moc ogniw no i co z ta energia wyprodukowana. Czy mozna ja np wprowadzic do sieci i zarabiac na tym??
  To byloby zbyt piekne chyba.
  Czy mozna dzieki wyprodukowanej energii po wprowadzeniu jej do sieci rozliczac te kw i mniej płacic za prad.?
  Pewnie mozna ale to nie jest ani takie proste ani łatwe. Trzeba duzo samozaparcia zeby cos takiego zrobic.
  Ciekawe czy np tak maja ci panowie co sie wypowiadali w tej sparawie. Nic nie mowili o tym jakos. Moze nie doczytałem. Wiec poprosze o jakies konkrety moze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.