- Reklama -

Edukują rowerzystów

W dniach 10-11 czerwca w Szkołach Podstawowych nr 1 i 4 w Biłgoraju w ramach programu “Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco i projektu “Edukacja Rowerowa 2.0 – przez praktykę do bezpieczeństwa” odbyły się zajęcia praktyczne jazdy rowerem przeprowadzone przez Fundację Mobilności Aktywnej we współpracy ze Stowarzyszeniem Rowerowe Roztocze.

W obu szkołach przeprowadzono po dwa zajęcia. Pierwsza część obejmowała ćwiczenia techniki i koordynacji jazdy na terenie szkoły, a druga przejazd rowerowy po mieście z poznawaniem różnych rozwiązań rowerowych i drogowych, a także ćwiczeniami indywidualnymi na skrzyżowaniach. Ćwiczenia obejmowały m.in. skręcanie w lewo i prawo oraz jazdę na wprost na skrzyżowaniach podporządkowanych i ze znakiem STOP, a także przejeżdżanie przez przejazdy rowerowe i włączanie się do ruchu.

Zajęcia te są rozszerzeniem programu nauczania na kartę rowerową, który nie obejmuje elementów nauki w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego.

- Reklama -

Druga część zajęć praktycznych w Szkołach Podstawowych nr 3 i 5 odbędzie się w dniach 13-14 czerwca.

Na zakończenie projektu 14 czerwca (piątek) o godz. 18 odbędzie przejazd rowerowy po mieście promujący bezpieczną jazdę oraz praktyczną edukację rowerową. Start i meta w Parku Solidarności. Na zakończenie przejazdu wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe w tym akcesoria i książki o tematyce rowerowej.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.