- Reklama -

Echa naszych artykułów

Nawet po kilku latach od publikacji otrzymujemy informacje zwrotne od naszych Czytelników. To cieszy, że nasza praca jest zauważana i dostrzegana.

Do naszej Redakcji napisał Franciszek Antoni Bryła: „Witam. Prawdopodobnie w 2013 r. na łamach Waszej gazety ukazała się biografia Antoniego Bryła, ur. 8 sierpnia 1908 w Kątach, zm. 1968 (partyzant z okolic Biłgoraja). Niestety, obecnie link niedostępny. Mam prośbę, czy mógłbym otrzymać od Was ksero tego artykułu lub link, gdzie ten numer jest dostępny” – napisał.
W odpowiedzi na prośbę udostępniliśmy artykuł „Delegaci rządu RP w Biłgoraju” Kazimierza Szubiaka, naszego stałego współpracownika, autora wielu bardzo ciekawych artykułów dotyczących historii Biłgoraja. W artykule tym opisuje on historię rodziny Bryłów, w szczególności Antoniego Bryły, komendanta korpusu bezpieczeństwa na powiat biłgorajski oraz delegata, który w imieniu rządu RP na uchodźstwie przejmował władzę w Biłgoraju 29 lipca 1944 r.
Reakcja Czytelnika była bardzo miła: „Dziękuję w imieniu własnym jak i rodziny za pozytywne i szybkie załatwienie prośby. Jak Państwo się domyślają, jestem członkiem Rodziny Antoniego Bryła. Mój ojciec urodził się i dorastał we wsi Kąty. Brał czynny udział w wojnie obronnej 1939 r. Jako jeniec spędził na terenie Niemiec 5 lat. Po wyzwoleniu zamieszkał z Rodziną na Pomorzu.
Dobrze, że podtrzymywana jest pamięć o ludziach niezłomnych działających w tamtych okrutnych czasach. To duma i radość dla mnie, moich dzieci i wnuków. Dziękując, życzę Państwu wielu sukcesów w realizacji misji dziennikarskiej. Z poważaniem Franciszek Antoni Bryła” – napisał.
My również dziękujemy za pozytywną ocenę naszej pracy i dziękujemy za każdą reakcję Czytelników.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Franciszek mówi

    Jeszcze raz pozdrawiam Redakcję
    Franciszek A Bryla
    NYC

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.