- Reklama -

Dziurawe drogi zmorą kierowców

„Witam. Mógłbym prosić o reportaż o drodze Potok Górny – Biszcza? Chodzi mi o stan nawierzchni, jaki jest na odcinku prostym do Biszczy, zaczyna się on w lesie aż do skrzyżowania. Doły są ogromne, pozasypywane piachem, co jest bardzo niebezpieczne przy hamowaniu. Bardzo bym prosił o interwencje w tej sprawie” – wiadomości takiej treści przysyłają nam nasi czytelnicy niemal każdego tygodnia.

- Reklama -

Droga, o której mowa powyżej należy do ciągu dróg tzw. megaprojektu. Mówi się o nim już od dłuższego czasu, jednak do tej pory na słowach się kończyło. Obecnie projekt zmienił nazwę i możliwe, że w ślad za tym zmienią się i nasze drogi. – Nasza droga jest częścią projektu strategicznego wszystkich powiatów naszego województwa p.n.: „Wygodniej, szybciej, bezpieczniej poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych centrów rozwoju”. Projekt wpisany jest do Wykazu Zidentyfikowanych Projektów Pozakonkursowych (WZPP) stanowiącego załącznik nr 5 do Szczegółowego opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (RPO). Liderem projektu wszystkich powiatów województwa lubelskiego jest powiat lubelski. Rozpoczęcie rzeczowe realizacji jest uzależnione od procedur trwających w Urzędzie Marszałkowskim w zakresie tzw. projektów pozakonkursowych – informowała nas Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju. Jak twierdzi dyrektor Góralska, według najnowszych ustaleń z powiatami realizacja projektu będzie rozłożona na 2 lata: rok 2018 i 2019. W pierwszej kolejności będzie położona nowa nawierzchnia na najgorszym odcinku drogi, o którym napisał nasz czytelnik. – Całe nasze zadanie szacowane jest na kwotę ok. 12 mln zł – dodaje dyrektor ZDP.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż w przyszłym roku ruszą generalne remonty. – Obecnie do czasu przebudowy będą wykonywane naprawy bieżące (uzupełnianie głębokich ubytków) w celu poprawy przejezdności drogi – pociesza Maria Góralska. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.