Dziś policyjne działania „Truck & Bus”

Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci powiatu biłgorajskiego prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „Truck & Bus”. Podczas działań ukierunkowanych na kontrole busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów jak również bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów.

18 lutego 2016 r. od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu biłgorajskiego, kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Policjanci całego garnizonu lubelskiego prowadzą dziś działania pod nazwą „Truck & BUS”. Podczas akcji mundurowi będą sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów, będą kontrolowali stan techniczny samochodów oraz czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Policjanci będą także weryfikowali czy kierowcy jadą po trasach, zgodnie z rozkładem jazdy a wymiana pasażerów odbywa się na wyznaczonych przystankach.

Przypominamy kierującym, że podczas kontroli pojazdów ciężarowych i autobusów funkcjonariusze będą zwracali uwagę na sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców. Podczas każdej kontroli kierującym będzie sprawdzany również stan trzeźwości.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.