- Reklama -

- Reklama -

Dziś ostatnia szansa, aby się spisać

Dziś do północy można jeszcze wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Urząd Miasta w Biłgoraju w tym celu będzie dziś otwarty dla mieszkańców do godz. 21.

- Reklama -

Narodowy Spis Powszechny trwa od kwietnia do dziś. W minioną sobotę w Biłgoraju odbyła się „Noc Spisowa”, która trwała do godz. 20. Pomimo dobrej woli i chęci rachmistrzów chętnych mieszkańców pojawiło się tylko 12.

Dziś również Urząd Miasta w Biłgoraju daje taką możliwość.  

Do godziny 21 będzie można spisać się i skorzystać z pomocy rachmistrza. Akcja organizowana jest po to, aby dać szansę tym osobom, które z nadmiaru dziennych obowiązków samodzielnie nie spisały się jeszcze do tej pory. Przypominamy, że spis jest obowiązkowy. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary finansowe. Spisać się można samodzielnie przez Internet na stronie spis.gov.pl.

 – Skorzystałem dziś z okazji „spisania się” w biłgorajskim urzędzie, pracuję na co dzień poza moim miejscem zamieszkania. Zobaczyłem w Internecie, że jest taka możliwość, więc przyszedłem dopełnić obowiązku – mówi Grzegorz, mieszkaniec Biłgoraja.

- Reklama -

Obserwując to, co się dzieje obecnie, czyli próby, w których dochodzi często do wyłudzenia danych osobowych, uważam, że jest to dla mnie najbezpieczniejsza metoda, o wiele bezpieczniejsza niż wizyta obcej osoby w domu lub spis telefoniczny – dodaje.

W związku z kończącym się terminem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 Gminne Biuro Spisowe w Biłgoraju w dniu 30 września br. (czwartek) będzie otwarte w godzinach 8.00-21.00.

W siedzibie Urzędu Miasta Biłgoraja Plac Wolności 16 na pierwszym piętrze budynku dla mieszkańców zapewnione są punkty do spisu oraz pomoc w tym zakresie.

red. 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Magda mówi

    Odmowa spisania się jest karalna a nie nie wzięcie udziału w spisie z tego co mówią prawnicy, nie siejcie kolejnej propagandy, media powinny być obiektywne i bezstronne A są niestety jakie są

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.