- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dziś odwiedzamy groby naszych bliskich

- Reklama -

- Reklama -

Msze św. niemal na wszystkich nekropoliach odbędą się w godzinach południowych. Wtedy też w okolicach cmentarzy będzie największy ruch. Nad bezpieczeństwem czuwać będą patrole policji. Oni też będą kierować ruchem. W Biłgoraju dodatkowo pomoże im Straż Miejska.

Okres „Wszystkich Świętych” to czas nie tylko zadumy i refleksji, ale także czas podróży na groby bliskich oddalone nawet o kilkaset kilometrów od miejsc zamieszkania. Wiąże się to jak zwykle ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Długi i męczący czas podróży, tworzące się korki na drogach, często panujące niekorzystne warunki atmosferyczne sprzyjają narastaniu zmęczenia. Przy takich okolicznościach nie trudno o kolizję, czy wypadek. Dlatego też nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci.
Nad bezpieczeństwem kierujących i pieszych czuwać będzie większa liczba funkcjonariuszy niż zazwyczaj. Policjanci będą sprawdzać min. trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszają, stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę będą zwracać także na bezpieczeństwo osób pieszych poruszających się w rejonach cmentarzy gdzie panować będzie wzmożony ruch. W obrębie cmentarzy możemy spodziewać się dodatkowego oznakowania mającego na celu usprawnienie ruchu.
Planowane jest również jednostronne zamknięcie ul. Zielonej w Biłgoraju. Wjazd w tej ulicę będzie możliwy tylko od strony ul. Lubelskiej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.