AGD

- Reklama -

- Reklama -

Dzień Ziemi w projekcie eTwinning w ZSBiO

W ZSBiO prowadzone są 4 projekty – 2 Erasmus+ i 2 eTwinning (online). Kraje partnerskie to Turcja, Hiszpania, Rumunia, Włochy i Słowacja.

- Reklama -

 

 

Jeden z realizowanych projektów A BLUE STEP ma na celu międzynarodową współpracę uczniów i nauczycieli w zakresie ochrony życia na naszej planecie a w szczególności zasobów wód oceanicznych. – Chcemy, aby wspólnie wypracowane działania przekazać innym. Jednocześnie projekt zakłada, że szkoły partnerskie będą dążyć do  przekroczenia etnocentryzmu, skupią się na szacunku dla innych kultur, tolerancji, zaangażowaniu uczniów z różnych środowisk kulturowych, równości – mówią uczestnicy projektu.

- Reklama -

22 kwietnia w ramach projektu A BLUE STEP uczniowie z klas pierwszych i drugich, członkowie tej grupy przygotowali prezentacje dotyczące działań, jakie należy podjąć na świecie, aby ,,Przywrócić naszą Ziemię”. Zwrócono uwagę na zagrożenia, jakie niesie niszcząca działalność człowieka. Z dużym zainteresowaniem spotkały się propozycje przepisów na „ekologiczne” środki czystości, kosmetyki. Uczniowie podali zasady 11 kroków dla Ziemi, m.in.: segreguj odpady, wyłącz urządzenia na noc, poruszaj się rowerem nie samochodem, zabieraj na zakupy ekotorbę.

Uczniowie pracują pod kierunkiem pani M. Gałki, koordynatora wszystkich projektów, A. Michalskiej, J. Łubiarz, B. Ulanowskiej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.