- Reklama -

- Reklama -

Dzień Patrona szkoły w Majdanie Starym

15 maja to imieniny Zofii, więc tradycją stało się, że w tym dniu społeczność Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym obchodzi święto swojej patronki Zofii Krawieckiej.

Jak co roku uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się w majdańskiej szkole, aby wspólnie świętować Dzień Patrona. W uroczystości udział wzięli także goście: wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski, prezes Banku Spółdzielczego w Księżpolu Janina Wolanin oraz absolwent i przyjaciel szkoły Jan Kowal „Biłgorajczyk”.

- Reklama -

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, którą celebrował ksiądz proboszcz Adam Sobczak. W kazaniu zwracał się do dzieci i mówił o wartościach: miłości do bliźniego, szacunku i poświęceniu.

Następnie uczniowie przybliżyli postać patronki szkoły Zofii Krawieckiej. Jako wieloletnia nauczycielka i społeczniczka cieszyła się bardzo dużym szacunkiem mieszkańców. Razem z nimi przeżyła ciężkie czasy wojny i okupacji, pobyt w obozie na Majdanku i powojenną odbudowę wsi. Chociaż pochodziła z Przemyśla, pochowana została na miejscowym cmentarzu, wśród sosen i rozchodników, które tak kochała.
Przed zgromadzoną publicznością z widowiskiem „Rzepka” oraz tańcem ludowym zaprezentowali się najmłodsi uczniowie szkoły. Po części oficjalnej delegacja, w skład której weszli przedstawiciele wszystkich klas, dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice, złożyła wieńce na grobie patronki.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.