Dzień otwartych drzwi w ZSS

5 marca Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju zorganizował Dzień Otwarty. Było spotkanie z rodzicami seans filmowy i zabawy integracyjne.

Dzień otwarty w Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju przebiegał pod hasłem „Moje miejsce na ziemi” i obfitował w atrakcje. Najpierw goście pod opieką uczniów z klas przysposabiających do pracy poszli do kina sensorycznego. Skasowali bilety i z kubłami popcornu na miękkich materacach oglądali bajki. Następnie wszyscy razem bawili się przy muzyce.

Rodzice w tym czasie zapoznali się z ofertą szkoły. Prezentację na temat funkcjonowania szkoły przedstawiła dyrektor placówki, Marzena Kopacz. Można było zwiedzić obiekt i porozmawiać z nauczycielami specjalistami.

Zespół Szkół Specjalnych jest placówką oświatową dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Edukacją obejmowane są dzieci i młodzież z upośledzeniem intelektualnym w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi, jak również dzieci z autyzmem.

W skład Zespołu Szkół Specjalnych wchodzą: Szkoła Podstawowa Specjalna z oddziałem gimnazjum, Specjalna Szkoła Przysposabiająca do Pracy i Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy.

Szkoły oferują swoim uczniom indywidualne lub grupowe zajęcia terapeutyczne i specjalistyczne wspierające rozwój dziecka, terapię logopedyczną, psychologiczną czy ruchową. W ofercie szkoły jest także komunikacja alternatywna i wspomagająca, hipoterapia, dogoterapia, integracja sensoryczna, nauka czytania wg. J. Cieszyńskiej, terapia grupowa Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, trening słuchowy metodą Johansena dla dzieci z autyzmem. Jest także możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez zajęcia artystyczne – koło teatralne, taneczne, fotograficzne „Światłoczuli”, sportowe – klub „Błyskawica Biłgoraj”, wycieczki szkolne. Placówka posiada wykwalifikowaną, z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych, życzliwą kadrę pedagogiczną.

Nabór uczniów do szkół wchodzących w skład Zespołu odbywa się przez cały rok szkolny, a pobyt jest bezpłatny.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.