- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dzień otwarty w Przedszkolu nr 3 (audio)

W czwartkowe popołudnie 27 lutego, został zorganizowany dzień otwarty dla dzieci i rodziców w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Biłgoraju. Wychowankowie przedstawili inscenizacje taneczne, zabawy ruchowe i integracyjne, oraz pokazali jak sprawnie wykonują prace plastyczne. Wszystko po to, aby zachęcić przyszłych kandydatów do skorzystania z oferty, jaką proponuje placówka.

Obecnie w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Biłgoraju jest 7 grup dzieci przedszkolnych, do przedszkola w chwili obecnej uczęszcza 163 dzieci.

Małgorzata Motek, dyrektor  Samorządowego Przedszkola nr.3 w Biłgoraju (nagranie poniżej):

– Zachęcamy oczywiście wszystkich rodziców do zwiedzenia naszego przedszkola do zapoznania się z ofertą, która widnieje również na stronie internetowej – mówi Małgorzata Motek, dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 3 w Biłgoraju– Przebywając w przedszkolu dziecko uczy się zachowań pozytywnych t.j. tolerancji, współdziałania w grupie, współzawodnictwa, dostrzegania potrzeb innych. Ale również tych dydaktycznych czyli: liczenia, czytania, pisania. Wszystko to dzieje się podczas zabawy czyli w sposób nie zauważalny dla dziecka – dodaje dyrektor.

Przedszkole Samorządowe nr 3 jest organizatorem od 17 lat w Biłgoraju między przedszkolnego Festiwalu Piosenki  Dziecięcej  imieniem  Wiesława Zająca, który uczył w nim rytmiki przez ponad 30 lat. Festiwal ten jest organizowany w Biłgorajskim Centrum Kultury dla dzieci ze wszystkich przedszkoli  terenu z miasta oraz powiatu.

- Reklama -

Przedszkole Samorządowe nr. 3 w Biłgoraju jest uczestnikiem konkursów miejskich, wojewódzkich, a także w roku 2017 zdobyło wyróżnienie w konkursie ogólnoświatowym. 

W latach 2016/2017 przedszkole pochwalić się może pierwszym miejscem oraz wyróżnieniem w występach teatralnych w Lublinie. Doceniane są również prace plastyczne robione przez dzieci uczęszczające do tej placówki, biorą one udział również w konkursach organizowanych w Warszawie. Przedszkole od osiemnastu lat cyklicznie organizuje konkurs recytatorski “Przyroda i my”, który związany jest z działaniami ochrony środowiska i przyrodą.

Kadra naszej placówki, jest doświadczona i wykształcona, posiada specjalizację pierwszego i drugiego stopnia wychowania przedszkolnego. W przedszkolu jest sześć nauczycielek, które mają ukończony kurs czytania i pisania metodą Rocławskiego. Ta metoda jest z korzystna dla dzieci, które nie mają w pełni wyrobionych zdolności manualnych. U nas wprowadzane są elementy tej metody dla dzieci najmłodszych. W roku 2018 były prowadzone w naszym przedszkolu badania do pracy doktorskiej, opierające się na tej metodzie – podsumowuje   Małgorzata Motek.

W przedszkolu dostępny jest również logopeda, pedagog oraz nauczyciele, które ukończyły wczesne wspomaganie i oligofrenopedagogikę.

 

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.