Automax

Dzień Kobiet w Obszy

Widowisko teatralne, koncert z aktywnym udziałem gości i lista życzeń złożyły się na tegoroczne obchody Dnia Kobiet w gminie Obsza. Panie świętowały w niedzielę 3 marca.

Mieszkanki gminy Obsza odbierały życzenia i słodkie upominki od przedstawicieli władz samorządowych – wójta Andrzeja Placka, sekretarza gminy i jednocześnie radnego sejmiku Województwa Lubelskiego Grzegorza Wróbla oraz przewodniczącego rady gminy Tomasza Wujdy.

Wcześniej panie obejrzały pełen humoru spektakl w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Komedia „Polowanie na męża” Michała Bałuckiego w reżyserii Heleny Zając i ze scenografią Władysława Dubaja doskonale wpisała się w radosny klimat niedzielnego świętowania, a jej twórcy zostali nagrodzeni przez publiczność rzęsistymi brawami.
Z kolei kapela „Wygibusy”, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Biłgoraju, przygotowała dla gości zestaw m.in. piosenek żydowskich, cygańskich i biesiadnych. Szczególnie te ostatnie przypadły do gustu słuchaczom, którzy spontanicznie włączyli się w zbiorowe śpiewanie „Hej, hej sokoły”, „Hej z góry, z góry” i innych przebojów.
Obchodom kobiecego święta w gminie Obsza towarzyszył słodki poczęstunek, przygotowany przez miejscowy ośrodek kultury.
Foto: GOK w Obszy

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.