- Reklama -

Dzień Kobiet w gminie Tarnogród

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone przez wszystkie panie 8 marca. Niezależnie od pogody, na twarzy każdej kobiety pojawia się uśmiech. W tym szczególnym dniu panowie obdarowują płeć piękną drobnymi upominkami, kwiatami lub słodyczami. Takich gestów nie zabrakło także w gminie Tarnogród, gdzie panie świętowały zarówno w Tarnogrodzie, jak i w Luchowie Górnym.

Gmina Tarnogród świętowała Dzień Kobiet z Kulturą przez wielkie „K”. W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie przy ciastku i kawie, na które przybyły kobiety zaproszone przez burmistrza Pawła Deca. Po życzeniach włodarza gminy pani Krystyna Kita zaśpiewała piosenkę z repertuaru Violetty Villas „Szczęście”, a następnie Teatr Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury zaprezentował spektakl „Radcy pana radcy” w reżyserii Heleny Zając. Mistrzowska gra aktorów, częste zwroty akcji, żarty dotyczące relacji damsko – męskich spowodowały, że zgromadzonym na widowni komedia Bałuckiego bardzo się podobała, o czym świadczyły częste i długie salwy śmiechu. Po przedstawieniu kobiety zostały obdarowane przez burmistrza i zastępcę pięknymi tulipanami.

W Luchowie Górnym również odbyła się kobieca impreza zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich. Dzięki uprzejmości instruktorki tańca Małgorzaty Zając uroczystość rozpoczęła grupa taneczna z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Następnie przemówili: burmistrza Paweł Dec, zastępca burmistrza Tomasz Legieć, sołtys Jan Abramek oraz proboszcz Adam Siedlecki. Organizatorki gościły zarząd OSP w Luchowie Górnym – Ryszarda Zająca oraz Łukasza Krupczaka, będącego również radnym.

Gospodarzem Dnia Kobiet w Luchowie Górnym był Henryk Bryła.

- Reklama -

Każda z przybyłych pań otrzymała od panów drobny upominek. Mieszkanki wsi dopisały swoją obecnością oraz dobrym humorem i wspólnie świętowano do samego wieczora przy suto zastawionych stołach.

Wszystkie potrawy oraz wypieki zostały przygotowane przez członkinie koła gospodyń.

TOK

 

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Piotr mówi

  Krysiu. Cytujesz wypowiedź której nie ma. Mentalność jak widzę to jest władz. Nie kierowanie zaproszeń do wszystkich mieszkańców. Tylko do niektórych. Klucz wyboru tylko im znany…

 2. Krysia mówi

  „I tak bym nie przyszła, ale jak nie zaprosili, to się obrażam”. Taka ta nasza mentalność.

 3. Anna mówi

  Łukasz tulipan od ciebie za 3 złote nie uszczęśliwi kobiety przy takiej podwyżce śmieci. Ja będę teraz płaciła 75zł. to jest trzy! razy więcej niż wcześniej, nie jest to dla mnie mała zmiana.I komu mam za to podziękować?

 4. mieszkaniec mówi

  Bo to było święto dla wybranych.

 5. Agnieszka mówi

  A przypadkiem ta kultura przez wielkie K nie wymaga zaproszenie wszystkich kobiet?
  Mnie jakoś nie zaprosili, ogłoszeń nie było.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.