- Reklama -

- Reklama -

Dzień Fryzjera w ZSZiO

W czwartek 12 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju w ramach Szkolnego Dnia Fryzjera odbył się konkurs fryzjerski. Dzień ten organizowany jest przez władze szkoły od 2016 roku, ze względu na to, że młodzież z tej placówki kształci się w kierunku technika usług fryzjerskich oraz technika przemysłu mody.

- Reklama -

Wydarzenie to odbywa się w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju od czterech lat. Poniżej wypowiedź dyrektora szkoły dr Adama Balickiego:

Dzień Fryzjera polega na tym, że uczniowie  muszą przygotować kreacje i fryzury pod określony temat. Tego roku motywem przewodnim konkursu była „Bajkowa księżniczka”. W konkursie przedstawiono łącznie 16 różnych stylizacji. Przygotowywały je 3-osobowe grupy, w których jedna osoba była modelką, zaś dwie pozostałe projektantem sukni oraz fryzjerem.

Jury oceniło prace uczniów na bardzo wysokim poziomie. Zarówno kreacje, jak i fryzury, były starannie i pomysłowo wykonane. Zaprezentowane stylizacje były zgodne z głównym tematem konkursu.

-Wszystkie klasy były bardzo piękne, natomiast przede wszystkim zadecydował pomysł i zgodność prac oraz kreacji. Według naszych opinii wszystkie stylizacje były wykonane na bardzo wysokim poziomie, mówi dyrektor szkoły dr Adam Balicki.

Technik usług fryzjerskich to jeden z profili zawodowych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Cieszy się dużo popularnością wśród młodzieży, co świadczy o dużej liczbie uczniów w tych klasach. Młodzi adepci fryzjerstwa i mody są kształceni w tym kierunku pod okiem wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. Biorą udział w licznych praktykach w Polsce, ale również za granicą. Uczniowie w ramach rozwijania swoich umiejętności, odwiedzają także salony, które są prowadzone przez znanych stylistów. Kształcenie się w kierunku technika usług fryzjerskich bądź technika przemysłu mody daje młodym ludziom szansę na to, żeby osiągnęli mistrzostwo w swoim zawodzie.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

-Ta wiedza i umiejętności, które wykorzystaliście do konkursu z pewnością wzbogacą wasze umiejętności i pomogą w przygotowaniu do tego, by zostać mistrzem w swoim fachu. Takich ludzi potrzebuje rynek pracy oraz nasz region, mówi dr Adam Balicki.

W konkursie z okazji Dnia Fryzjera w ZSZiO wzięli udział nauczyciele zawodu, do których należą: Iwona Kozyra, Danuta Demucha oraz Ewa Blacha. Wymienione nauczycielki są nie tylko wspaniałymi fachowcami, ale przede wszystkim wkładają mnóstwo trudu i zaangażowania, aby m.in. przygotować swoich uczniów do tego typu konkursu.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.