- Reklama -

Dzień Bezpiecznego Internetu

We wtorkowe przedpołudnie regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbył się Szkolny dzień Bezpiecznego Internetu, w którym wzięli udział uczniowie klas informatycznych tej szkoły.

11 lutego, w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej odbyła się już trzecia edycja Szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.

Uczniowie Elektryka zaznajomili z tym jaki zagrożenia wynikają z korzystania z internetu.

– Podczas dzisiejszego spotkania mogliśmy się bardzo wiele dowiedzieć, głównie o bezpieczeństwie w sieci w tym o konsekwencjach związanych z łamaniem prawa w internecie – opowiada Barbara Szarzyńska, uczennica RCEZ biorąca udział w spotkaniu.

- Reklama -

Spotkanie poprowadził Robert Turski- edukator prowadzący szkolenia z zakresu nowych technologii i bezpieczeństwa w sieci, ze Stowarzyszenia Edukacja3.0.

Dodatkowo, uczniowie rywalizowali o nagrody w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa w sieci oraz wykazywali się kreatywnością w tworzeniu dekalogu cyfrowego obywatela.

Szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu zorganizowała przez Marzenę Jargieło – nauczyciela Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

M.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.