- Reklama -

- Reklama -

Dzień Bezpiecznego Internetu z „Mistrzami klawiatury”

Internet daje mnóstwo możliwości, ale niesie też za sobą wiele zagrożeń. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Obszy, którzy pod hasłem „Działajmy razem” obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu.

- Reklama -

W ramach obchodów przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i nauczyciele wzięli udział w okolicznościowym apelu, a punktem kulminacyjnym obchodów był finał piątej edycji konkursu „Mistrz klawiatury”. Apel przygotowali piątoklasiści, którzy przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania się w sieci i zaprezentowali krótkie filmy edukacyjne z serwisu „sieciaki.pl”.

Uczestnicy konkursu „Mistrz klawiatury”, którymi byli uczniowie klas IV – VIII, mieli do napisania w jak najkrótszym czasie prawie 50 wyrazów różnej długości, pojawiających się na ekranie komputera, zawierających małe i duże litery oraz wyrazy z ą, ę, ć czy ź. Oprócz czasu liczyła się jak najmniejsza liczba błędów.

W finale szkolnych zawodów znaleźli się ósmoklasiści – Rafał Grzyb i Tomasz Mrówka. „Mistrzem klawiatury” został ten pierwszy, który podczas próby trwającej około 5 minut pisał z prędkością 293 znaków na minutę, czyli 4,88 znaku na sekundę, nie popełniając przy tym żadnego błędu.

- Reklama -

Obydwaj finaliści, oprócz zachwytu publiczności, otrzymali dyplomy, pamiątkowe kubki i słodkie upominki.

 

 

fot. SP w Obszy

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.