- Reklama -

Dzielnicowi rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

St. asp. Jacek Ziembicki i asp.szt. Marian Róg wspólnie z sierż. szt. Joanną Klimek odwiedzili wczoraj dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 2 na ul. Al. 400 lecia i Przemysłowej w Biłgoraju. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie i zaprezentowali dzieciom sprzęt służący im w pracy. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedziały się również jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Policjanci podkreślali jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym zwiększa się nasze bezpieczeństwo na drodze.

Policjanci omówili również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych. Najmłodsi dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby obce. Maluchy dowiedziały się również jak zachować bezpieczną postawę w przypadku ataku psa. Miały też okazję poćwiczyć ją w praktyce pod czujnym okiem mundurowych.

- Reklama -

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci jak się okazało doskonale znają numery alarmowe oraz wiedzą jak i kiedy należy z nich korzystać.

J.K.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.