- Reklama -

Dziękujemy!

Redakcja NOWej Gazety Biłgorajskiej otrzymała podziękowania i upominki z okazji 20-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie.

 W ubiegłym tygodniu redakcję NOWej Gazety Biłgorajskiej odwiedziła dyrektor ŚDS z Tarnogrodu. Z okazji jubileuszu z rąk pani dyrektor Elżbiety Kyc otrzymaliśmy upominek w postaci rękodzieła wykonanego przez podopiecznych placówki z Tarnogrodu. Drewniany anioł a także statuetka oraz inne gadżety bardzo nas ucieszyły i wzruszyły.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnogrodzie 26 czerwca obchodził swoje 20-lecie. Funkcjonując od 1999 r., wykwalifikowana kadra uczy swoich podopiecznych samoobsługi i pomaga w zdobywaniu umiejętności społecznych, polegających na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego oraz funkcjonowania w społeczeństwie. Terenem, na którym działa Środowiskowy Dom Samopomocy, jest miasto i gmina Tarnogród oraz sąsiednie gminy, a jego siedziba mieści się przy ul. Szkolnej 2.
Pracownicy domu kształtują w społeczeństwie postawę tolerancji i życzliwości szczególnie wobec osób niepełnosprawnych intelektualnie, co stanowi dla nich duży problem. ŚDS swoim domownikom oferuje między innymi pomoc i wsparcie medyczne, wsparcie psychologa, integrację ze środowiskiem oraz zajęcia sportowe i rekreacyjne. Podopieczni mają tam również możliwość rozwijania swoich zainteresowań w pracowniach muzyczno-teatralnej, komputerowej, kulinarnej, plastyczno-krawieckiej.

- Reklama -

Serdecznie dziękujemy za pamięć oraz prezenty, w które uczestnicy oraz wychowawcy Środowiskowego Domu Samopomocy włożyli dużo serca i pracy. Z okazji jubileuszu życzymy Wam dużo sukcesów oraz dalszej satysfakcji z wykonywanej pracy.

Redakcja NOWej Gazety Biłgorajskiej

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.