- Reklama -

Dziękowali za plony

W sobotę 24 sierpnia, w Goraju odbyły Dożynki Parafialne. W tym roku gospodarzem uroczystości było sołectwo Zastawie, a w jego imieniu „KGW Zastawianki”.

Zgodnie z przyjętym już zwyczajem  doroczne Święto Plonów obywa się kolejno w każdej miejscowości parafii, by móc wspólnie cieszyć się z dobrze wykonanej pracy w polu, sadzie czy ogrodzie i wspólnie uszanować wysiłek każdego związanego z ziemią mieszkańca gminy.

Dożynki rozpoczęły się od uroczystego przejścia korowodu spod świetlicy w Zastawiu, któremu przewodniczyli Starosta Dożynek Stanisław Smyl i Starościna Krystyna Kondrat. Przepiękną oprawę muzyczną zapewniła Gminna Orkiestra Dęta.

Dożynki rozpoczęły się od części artystycznej przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zastawia. Mszy Świętej przewodniczył ks. Józef Chorębała, który świętował jubileusz 50 – lecia kapłaństwa. Dodatkowo Mszę świętą koncelebrowali ks. Piotr Flis, ks. Zbigniew Żeźnik, ks. Kazimierz Smyl, ks. Paweł Krzaczek i ks. Bartłomiej Garczyński. Po uroczystej Mszy świętej panie z Kół Gospodyń z Parafii częstowały mieszkańców i przybyłych gości swoimi wypiekami. Tradycyjnie rozdany pośród uczestników został chleb upieczony z tegorocznego ziarna.

- Reklama -

Następnie barwny korowód uczestników dożynek prowadzony przez Starostów przeszedł pod świetlicę w Zastawiu, gdzie odbyła się dalsza cześć uroczystości.

isał umowę na powierzenie zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Środki jakie otrzymała gmina Goraj pozwolą na zakup 10 zestawów kompletnego umundurowania specjalnego do udziału w akcjach dla dwóch jednostek (Hosznia Ordynacka i Kondraty) oraz brakującego usprzętowienia za kwotę około 12 tys. z dla największej jednostki należącej do KSRG czyli OSP Goraj.

Wójt gminy, jako Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP składa serdeczne podziękowanie Ministrowi Marcinowi Romanowskiemu za udzielone wsparcie dla jednostek OSP i osobistą życzliwość.Równie serdeczne podziękowania składa na ręce wszystkich osób i organizacji, które włączyły się w przygotowanie tegorocznego Święta Plonów w gminie. Szczególne podziękowanie kieruje do rolników, gospodarzy święta oraz mieszkańców, którzy przygotowali piękne wieńce.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.