- Reklama -

Dziękczynienie za odzyskaną wolność

Zwieńczeniem konferencji ”Ślady Cudu nad Wisłą na Ziemi Biłgorajskiej”, która odbyła się 30 września w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, była Msza św. sprawowana w sanktuarium św. Marii Magdaleny. Kościół ten został zbudowany w latach 1921-1928 jako wotum wdzięczności za Cud nad Wisłą i wolność odzyskaną w 1918 r.

Poniżej 22 zdjęcia: 

Konferencja została zorganizowana przez Społeczny Komitet Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej i Akademię Myśli Chrześcijańskiej. Eucharystii w intencji Ojczyzny i poległych w 1920 r. przewodniczył kustosz sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju ks. kan. Witold Batycki.

Dziś w szczególny sposób chcemy podziękować Panu Bogu i prosić Boga o potrzebne łaski, modląc się w intencji naszej Ojczyzny Polski – mówił ks. Witold Batycki, podkreślając, że piękna jest historia Polski i jest za co dziękować Bogu, ale też jest o co się modlić.

O wiele dla naszej Ojczyzny trzeba jeszcze prosić, przede wszystkim o zdrowie duchowe dla narodu. Chcemy to czynić w tym historycznym miejscu, w tej świątyni, która poświęcona jest jako dziękczynienie za wolność, za którą możemy dzisiaj w przeróżny sposób dziękować – mówił. – Te błagania przedkładamy za wstawiennictwem patrona dnia dzisiejszego św. Hieronima, ale też za wstawiennictwem tej, dzięki której dokonał się Cud nad Wisłą, Matki Bożej, dzisiaj czczonej w naszym kościele jako ta, która niesie nam nieustannie swoją pomoc – dodał.

- Reklama -

Celebrans serdecznie witał wszystkich, którzy przybyli na Mszę św., aby modlić się w tej ważnej dla wszystkich Polaków sprawie. Wśród zgromadzonych w sanktuarium byli poseł na Sejm RP Beata Strzałka, samorządowcy, delegacje: Ligi Morskiej i Rzecznej, Związku Piłsudczyków, Akademii Myśli Chrześcijańskiej i Społecznego Komitetu Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej.

Po Mszy św. i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą budowniczych tej świątyni.

MS

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.