- Reklama -

„Dzieciom też coś od życia się należy” (foto/video)

 

W niedzielę (5 czerwca) w Księżpolu dzieci i dorośli mogli zabawić się na „Pikniku rodzinnym”. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji. Były dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki kucykiem, stoiska z lodami, słodyczami i balonami, a także występy i pokazy. Panie z Klubu Seniora „Jabłoń” poprowadziły warsztaty rękodzielnicze i zaprezentowały, jak się robi kwiaty z bibuły, wianki i lalki z sitowia. Strażacy z miejscowej jednostki OSP dali pokaz sprzętu strażackiego, czym zainteresowali sporą grupę uczestników festynu.

- Reklama -

Na scenie wystąpili uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy – Księżpola, Majdanu Starego, Rakówki i Korchowa oraz maluszki z Samorządowego Przedszkola w Markowiczach. Zaśpiewał także chór „Tęcza” i zespół wokalny z Księżpola, a dzieci z tej miejscowości odegrały inscenizację „Kopciuszek”. Krótki koncert dał zespół „Defil”. Pantomimę, przedstawiającą odwieczną walkę dobra ze złem, przedstawili gimnazjaliści z Majdanu Starego. Swoje wystąpienie poświęcili oni pamięci ks. Łukasza. Podczas pikniku z piosenką i tańcem wystąpili również wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Organizatorem pikniku była Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury, a patronat nad festynem miał wójt gminy Księżpol.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.