- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dzieci rywalizowały w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W gminie Potok Górny odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu całej gminy.

- Reklama -

31 marca o godzinie 10 w Urzędzie Gminy w Potoku Górnym odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nich udział 10 uczniów z terenu całej gminy, którzy zostali podzieleni na dwie grupy według swojego wieku.

  •  I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV
  •  II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII

Wyniki

W kategorii klasy I-IV I miejsce zajął Maciej Tutka, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych, którego opiekunem jest pan Krzysztof Rzeźnik.

- Reklama -

W kategorii klasy V-VIII I miejsce zajęła Julia Golik, uczennica SP w Szyszkowie, której opiekunem jest pani Bożena Kozak.

Dalsza rywalizacja

Teraz zwycięzcy eliminacji gminnych wezmą udział w eliminacjach powiatowych turnieju, które odbędą się już niedługo w Biłgoraju.

– Składam gratulacje wszystkim uczestnikom turnieju, a finalistom życzę powodzenia na etapie powiatowym. To budujące, że młodzież z terenu naszej gminy interesuje się tematyką pożarnictwa. Miejmy nadzieję, że już niedługo zasilą szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy – mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.