- Reklama -

- Reklama -

Dzieci namalowały zaczarowany ogród

Troje dzieci – Oriana Makowska, Lena Drozdowska i Franciszek Szado – z Pracowni Plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W zaczarowanym ogrodzie…”.

- Reklama -

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W zaczarowanym ogrodzie…” zorganizowany został przez Publiczny Ogródek Jordanowski w Radomiu z okazji 70-lecia jego powstania. Nazwa Ogródków Jordanowskich pochodzi od nazwiska lekarza Henryka Jordana, pomysłodawcy i założyciela pierwszego ogrodu tego typu w Krakowie. Ideą takich miejsc była i jest troska o rozwój dzieci i młodzieży. To miejsce zabaw i wypoczynku.

Na konkurs, w którym mogły wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 15 lat, nadesłano 307 prac z całej Polski. Jury w składzie: dr Katarzyna Pietrzyk – Wydział Sztuki UTH w Radomiu (przewodnicząca), mgr Weronika Elertowska – kurator Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, mgr Małgorzata Jagielska – pracownik Działu Edukacji MCSW Elektrownia przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.
Do konkursu przesłano także 5 prac, które powstały pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Spośród nich aż 3 zostały dostrzeżone przez komisję konkursową.
I Nagroda w kategorii dzieci 3-6 lat przypadła sześcioletniej Orianie Makowskiej. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał Franio Szado (lat 5), zaś Lenka Drozdowska (lat 7) w kategorii dzieci w wieku 7-10 lat otrzymała wyróżnienie. Wszystkie dzieci przepięknie namalowały swoje marzenia i wyobrażenie zabawy w zaczarowanym, fantastycznym ogrodzie.
Podsumowanie Konkursu odbyło się 12 czerwca br.
Prace nagrodzone można zobaczyć na stronie organizatora: http://ogrodekjordanowski.radom.pl/galeria/prace/nggallery/prace/I-Og%C3%B3lnopolski-konkurs-plastyczny-POJ-Radom
Gratulujemy naszym najmłodszym artystom!

urząd MArszałkowski projekt

AMŚ

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.