„Dziecię nam się narodziło”

Jasełka pt. "Dziecię nam się narodziło" zostały wystawione przed Świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości. 13 stycznia br. jasełka zostały ponownie przedstawione w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury dla społeczności naszego miasteczka. Piękne kolędy wykonali uczniowie chóru Marysieńka pod batutą Andrzeja Kusiaka. Jasełka  rozpoczęły się sceną w domu rodzinnym – rodzice i dzieci przygotowują się do wigilii – nakrywanie stołu, stroik, opłatek. Dzieci kończą ubierać choinkę i wyczekują pierwszej gwiazdki.

Następnie Aniołowie wprowadzili wszystkich w klimat wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat zachęcając  widzów do głębokiego przeżycia tajemnic Bożego Narodzenia. W kolejnych  scenach  mali aktorzy przeprowadzili widzów przez wydarzenia: rozporządzenie cezara Augusta, Maryja  z Józefem szukają  noclegu, stajenka – rodzi się Dziecię, anioł ogłasza tę wieść pasterzom, mędrcy idą za gwiazdą, zatrzymują się w pałacu Heroda. Pojawia się niepokój Heroda gdy mędrcy przybyli do pałacu wypytać gdzie jest nowo narodzony Król żydowski. " I choć król Herod  dzieci wymordował Pan Bóg Jezusa zachował". W kolejnej scenie do żłóbka przyszli pasterze, trzej królowie wjechali z wielką paradą by oddać hołd Panu. Do stajenki przybyły też dzieci, które obiecały, że będą zachowywać Boże przykazania, pamięć o modlitwie i posłuszeństwo rodzicom. W darze złożyły Dzieciątku serduszka. Na zakończenie Anioł powiedział wszystkim, że "to dopiero początek historii Jezusa , ona teraz będzie trwać w naszych sercach i duszach". Na scenie  znów pojawili się ojciec i matka rodziny z pięknym przesłaniem: " prosimy Cię Jezu dodajże nam siły aby nasze rodziny w życiu nie zbłądziły, uchroń nasze dzieci od wszelkiego złego, niech mężnie wyznają wiarę w Boga Jedynego". Także Maryja z Józefem pozdrowili widownię i złożyli wszystkim noworoczne życzenia: "W małym świętym Dziecku Bóg daje nam zbawienie. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę. Niech się rozradują nasze serca i uwierzą Jezusowi…niech się umocni nadzieja na cały rok".

Jasełka miały głębokie przesłanie, uczniowie dołożyli wielkich starań aby jak najpiękniej  odegrać swoje role. Dostarczyli widowni wiele wrażeń. Mogliśmy się na chwilę zatrzymać" by siebie zrozumieć w tajemnicy nieba".

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.