Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Dzień Ziemi w Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju

 

25 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju został zorganizowany Światowy Dzień Ziemi. Pracując uczniami, kształtujemy w nich zachowania proekologiczne. Organizujemy wycieczki ekologiczne, uczestniczymy w akcjach mających na celu zbiórkę surowców wtórnych, zużytych baterii czy plastikowych nakrętek przy okazji pomagając chorym dzieciom. Dzień Ziemi to już nasze kolejne w tym roku szkolnym działanie proekologiczne.

- Reklama -

Imprezę rozpoczęła pogadanka na temat segregacji śmieci. Zdobytą wiedzę od razu wykorzystaliśmy praktycznie i posegregowaliśmy śmieci do odpowiednich pojemników. Były też quizy i krzyżówki oczywiście o tematyce ekologicznej. Uczniowie podczas tych konkurencji wykazali się dużą wiedzą i na wszystkie pytania odpowiadali bezbłędnie. Aby urozmaicić naszą imprezę przeprowadzona została zabawa ruchowa – rzut odpadami przetwarzalnymi do kosza. Wszyscy bawili się przednio. Przybliżaliśmy uczniom świat przyrody oraz kształtowaliśmy właściwy stosunek do niej również poprzez sadzenie kwiatów, które później będą ozdabiać naszą szkołę. Na koniec wszyscy złożyli przysięgę miłośnika przyrody.

mprezę przygotowały Aneta Jonczak, Dominika Niemiec, Iwona Gmiterek o dekorację zadbała Maria Rogowska-Wilkos. Tekst – Aneta Jonczak.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.