- Reklama -

- Reklama -

Dzień Seniora w Luchowie Górnym (foto)

We wtorkowe popołudnie 2 lutego w Szkole Filialnej w Luchowie Górnym miała miejsce niezwykła uroczystość. Społeczność szkoły specjalnie z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowała uroczyste występy i przyjęcie na część seniorów. Wszystkich zgromadzonych, seniorów, zaproszonych gości, rodziców i dzieci, powitała kierownik szkoły Halina Larwa. – Po raz kolejny spotykamy się aby uczcić wasze święto, drodzy seniorzy. Aby podziękować za troskę, opiekę nad najmłodszym pokoleniem. Aby wyrazić wdzięczność wszystkim tym, którzy zajmują tak szczególne miejsce w naszym życiu. By uczyć najmłodszych szacunku wobec starszych, miłości, dobroci – mówiła kierownik placówki. – Jeden z uczonych powiedział „Brzemię lat jest lżejsze dla tego, kto czuje się szanowany i kochany przez młodych”. Jak mądre jest to powiedzenie i jak ważne. Bo przecież nie tylko starsi czują się lepiej, jeśli są kochani i szanowani, ale nam wszystkich żyje się przyjemniej jeśli jesteśmy kochani – dodawała, podkreślając, że spotkanie ma wymiar wychowawczy ale i towarzyski. Wyraziła radość z faktu, że seniorzy, ich dzieci i wnuki mogły się spotkać w jednym miejscu, aby wspólnie i przyjemnie spędzić to popołudnie.

Do życzeń przyłączył się obecny na spotkaniu burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż. Włodarz podkreślił, że jest to już 15. z kolei spotkanie w Luchowie Górnym. Zauważył, że miejscowa szkoła jako jedyna w całej gminie, kultywuje tradycję spotkań poświęconą seniorom. Wszystkim obecnym seniorom burmistrz, w imieniu własnym, samorządu i Rady Miejskiej, złożył najserdeczniejsze życzenia. 

- Reklama -

Wtorkowa uroczystość przygotowana została przy udziale wszystkich uczniów szkoły. Szkolni artyści zaprezentowali specjalny repertuar składający się z wierszyków, piosenek, tańców, a nawet skeczu. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać piękne przedstawienie jasełkowe w wykonaniu młodszych uczniów szkoły. Starsi uczniowie też spisali się na medal, prezentując popularny program telewizyjny „Familiada” w swoim wydaniu. Tego dnia wnuczęta swoim babciom i dziadkom dziękowały za ich dobroć, mądre słowo i czas, który im poświęcają. Wspólnie śpiewali: ” Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc, słoneczka wesołego, snów pięknych co noc! Śpiewając, idź przez życie, rozkwitaj jak ten kwiat, przy dobrym apetycie i w zdrowiu sto lat!”. Zgromadzeni seniorzy każdy z występów nagradzali gromkimi brawami. Występ małych aktorów wywołał u nich ogromną radość i wzruszenie. Nie jednej babci i dziadkowi zakręciła się łezka w oku.

Następnie dzieci odśpiewały tradycyjne „Sto lat!” i obdarowały ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po części artystycznej zaproszono wszystkich na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Potem wszyscy razem, seniorzy, ich dzieci i wnuczęta wspólnie bawili się przy muzyce. Było to spotkanie pełne uśmiechów i radości, spotkanie, które połączyło kilka pokoleń. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.