- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dzień Seniora w Goździe Lipińskim (foto)

Kolejny już raz w kalendarzu uroczystości szkolnych w Goździe Lipińskim nie zabrakło tak ważnego i wielkiego zarazem święta, jakim jest Dzień Seniora. Społeczność szkolna na tą okazję przygotowała specjalny repertuar, podczas którego mieli okazję zaprezentować się i najmłodsi, i starsi uczniowie szkoły. Każdy prezentował się najlepiej jak potrafił. Były wiersze, piosenki, przedstawienie jasełkowe i recytacje, a nawet tańce. Uczniowie wyrazili babciom i dziadkom wdzięczność za ich dobroć, za to, że służą swoim czasem, cierpliwością i doświadczeniem. Najwięcej jednak radości mieli seniorzy, babcie i dziadkowie, którzy licznie przybyli tego dnia do szkoły. Z przyjemnością obserwowali oni popisy swoich wnucząt, a za występy nagradzali ich gorącymi brawami.  

W uroczystość zaangażowani byli również nauczyciele i rodzice. Spotkanie otworzyła dyrektor szkoły Bożena Pieczonka, która przybyłym gościom złożyła najserdeczniejsze życzenia, podkreślając ważną rolę, jaką odgrywają seniorzy w życiu każdego z nas. Do życzeń przyłączył się również wójt gminy Zbigniew Pyczko. Po występach wnuki swoim babciom i dziadkom zaśpiewały tradycyjne „Sto lat!”. 

- Reklama -

Uroczystość uświetnił także występ miejscowego zespołu śpiewaczego „Baby Goździeńskie”. Panie jak zwykle swoim nietuzinkowym humorem rozbawiły całą widownię. Tego dnia zespół został wyróżniony i doceniony przez przybyłych na tą uroczystość gości. Z koszem słodkości, czekiem i najlepszymi życzeniami przyjechała do pań z Gozdu prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Biszczy Janina Bazan. Działalność zespołu wsparła finansowo także poseł na Sejm RP Agata Borowiec. Posłanka seniorom przesłała najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. – Z okazji Dnia Seniora z ogromnym szacunkiem pochylam dziś głowę przed szacownym pokoleniem najstarszych mieszkańców miejscowości Gózd Lipiński. To szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których czerpią najmłodsze pokolenia. To Państwo jesteście źródłem życiowej mądrości, której nabywa się z upływem lat – mówiła w imieniu poseł Borowiec Patrycja Kowal

Po części artystycznej zaproszono wszystkich na poczęstunek przygotowany przez rodziców i panie z zespołu. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.