- Reklama -

- Reklama -

Dzień Papieża Jana Pawła II w Dereźni

Co roku 16 października jest obchodzony w Polsce jako Dzień Papieża Jana Pawła II. Data ta nawiązuje do pamiętnego roku 1978, kiedy to na Stolicę Piotrową został powołany ks. kardynał Karol Wojtyła.

  Od wielu lat społeczność Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, a obecnie Szkoła Podstawowa w Dereźni 16 października obchodzi Dzień Papieża Jana Pawła II. Tak było i w tym roku. Uczniowie klasy V przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali 16 X 2017 r. Myślą przewodnią tego dnia było hasło XVII Dnia Papieskiego "Idźmy naprzód z nadzieją".

Przedstawienie rozpoczęło się scenką na szlaku Jana Pawła II. Turyści, wędrując szlakiem, wspominali Ojca Świętego. Zastanawiali się, skąd czerpał siły? Przecież w jego życiu było tak wiele trudnych wydarzeń: śmierć mamy, brata, wojna, praca w kamieniołomach, śmierć taty, postrzelenie przez Ali Agcę, zmagania z chorobą. Karol Wojtyła nigdy nie poddawał się, nie załamał. Pokonał tyle przeciwności. Nie szukał oparcia w innych, ale sam podnosił ich na duchu. Odpowiedzią na pytanie była piosenka wykonana przez chórek szkolny "Jezus siłą mą". Następnie uczniowie przedstawili scenki: Burza na jeziorze, Piotr idący do Jezusa po wodzie, oraz Rozesłanie uczniów.

W przedstawieniu tym szczególnie zostały podkreślone wartości – zaufanie, nadzieja, odwaga, pokora, miłość – które są tak bardzo potrzebne w życiu każdego człowieka.

Święty Jan Paweł II całkowicie zaufał Jezusowi. Przylgnął do Jego krzyża i z godnością dźwigał go do końca. Nadzieja pokładana w Bogu prowadziła go przez całe życie. I tego zaufania Bogu, i bezgranicznego oddania się w opiekę Matce Bożej uczył także nas. Idźmy więc naprzód z nadzieją – mówią organizatorzy Dnia Papieża Jana Pawła II w Dereźni.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.