Szkolenie język ang/niem/ros

Dzień Otwarty w ZSZiO

 

W programie zaprezentowano bogatą ofertę zawodów: gastronomicznych, hotelarskich, turystycznych, mechanicznych, fryzjerskich, przemysłu mody, reklamy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie obiektów kompleksu dydaktyczno-sportowo-warsztatowego szkoły. Program dla zwiedzających był atrakcyjny i bogaty. Gimnazjalistów i ich opiekunów przywitała Dyrekcja, przedstawiając szeroką ofertę edukacyjną szkoły. Młodzież mogła obejrzeć występy zespołu muzycznego, pokaz układu taneczno-gimnastycznego z hula-hop. Zaprezentowano nowoczesne boisko sportowe.

Każdy z kierunków kształcenia przygotował coś specjalnego dla gimnazjalistów. Technikum Gastronomiczne zorganizowało wystawę sprzętu, pokaz przygotowania koktajli połączony z degustacją. Młodzież zaprezentowała również okazjonalne nakrycia stołu. Odwiedzający mogli spróbować potraw podczas warsztatów kulinarnych, gdzie głównym składnikiem było ciasto francuskie. Uczniowie Technikum Kelnerskiego jako przyszli bariści urządzili pokaz parzenia kawy na różne sposoby, a także przygotowali smoothie połączone z degustacją.

Technikum Hotelarskie zaprezentowało pokaz składania serwetek i ręczników w niekonwencjonalny sposób. Goście mogli również zapoznać się obsługą profesjonalnego panelu dotykowego recepcji hotelowej. Technikum Fryzjerskie i Technikum Przemysłu Mody przygotowało zajęcia warsztatowe „New look – kreatywna stylizacja”. Młodzież zapoznała się z zasadami wizualizacji sylwetki na wybraną okazję, dobór fryzury do kształtu twarzy, dobór ubioru do typu sylwetki i typu urody. Zwiedzający mogli skorzystać z możliwości zrobienia profesjonalnego makijażu lub fryzury.

Spośród prezentowanych zawodów dużą popularnością cieszył się modny i nowoczesny kierunek Technik Organizacji Reklamy. Nauczyciele kształcący w tym zawodzie, korzystając z najnowocześniejszych programów komputerowych,  prezentowali tajniki technologii informacyjnej, kluczowej w świecie reklamy. Zaprezentowano możliwości drukarki 3D. Obsługę kas fiskalnych i pracę w branży handlowej przybliżyli przybyłym gimnazjalistom uczniowie Technikum Handlowego. Goście w praktyce mogli wypróbować obsługę skanera, metkownicy czy zapoznać się z programem magazynowo-sprzedażowym  „Subiekt GT”. Każdy mógł również obejrzeć prezentację multimedialną „Technik handlowiec – zawód z przyszłością”.

Na Dzień Otwarty Technikum Obsługi Turystycznej przygotowało  wystawę z wyjazdów na targi turystyczne. Dodatkową atrakcją był quiz o tematyce turystycznej. Nauczyciele geografii i przedmiotów branży turystycznej  przedstawili ofertę imprez turystycznych, między innymi rajdy piesze i rowerowe, spływy kajakowe, wycieczki szkolne.

W pracowni mechanicznej prezentowane były programy komputerowe wspomagające projektowanie i wytwarzanie wyrobów. Młodzieży zaprezentowano produkty wykonane przez uczniów Technikum MechanicznegoSzkoły Branżowej I Stopnia, między innymi przęsła, balustrady. Zaprezentowano metody obróbki na tokarce sterowanej numerycznie CNC czy techniki spawania metodami MAG i TiG. Gimnazjaliści mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas konkursu „Montaż i demontaż śrub rzymskich”.

Podczas Dni Otwartych nie zabrakło również Kącika Języków Obcych. Młodzi goście mogli obejrzeć wystawę fotografii i ciekawych pamiątek, dokonać degustacji przekąsek kuchni angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Dodatkową niespodzianką była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z atrakcją turystyczną Londynu, Berlina i Moskwy. 

Nowością podczas Dni Otwartych była możliwość rozmowy i zapoznania się z ofertami pracy przyszłych pracodawców. Była to także okazja do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.