- Reklama -

Dzień Otwarty w ZSZiO (FOTO)

Gimnazjalistów i ich opiekunów przywitała dyrektor Barbara Obszańska, przedstawiając szeroką ofertę edukacyjną szkoły.

Program dla zwiedzających był bardzo bogaty, na młodzież gimnazjalną czekało wiele atrakcji. Specjalnie na tę okazję przygotowano: wystawy sprzętu wykorzystywanego w nowoczesnej pracowni gastronomicznej, wystawę potraw i dekoracji wielkanocnych. Można było wziąć udział w zajęciach z carvingu, których efekty podziwiano podczas spotkania. Młodzi goście pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych mieli okazję spróbować swoich sił w rzeźbieniu w owocach i warzywach, tworząc własne kompozycje. Każdy mógł również sprawdzić swój kulinarny talent, samodzielnie przygotowując między innymi naleśniki. Na wszystkich zaproszonych czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez uczniów Technikum Gastronomicznego w postaci słodkich muffinek i rolady jabłkowej, a przy obsłudze gości pomagali uczniowie Technikum Kelnerskiego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy fryzjerskie, w trakcie których uczniowie Technikum Fryzjerskiego zaprezentowali swoje umiejętności przygotowując pokaz fryzur ślubnych i wieczorowych.

Uczennice Działu Odzieżowego na specjalistycznym sprzęcie wykonywały i prezentowały różnorodne wzory haftów. Chętni mogli samodzielnie wykonać pamiątkowy haft.

Natomiast zainteresowani kształceniem w Technikum Hotelarskim mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć, w jaki sposób odbywa się profesjonalna obsługa gościa hotelowego. W rolę recepcjonistów wcielili się uczniowie kształcący się w tym zawodzie. Gimnazjalistom uchylono rąbka tajemnicy w kwestii profesjonalnego i fantazyjnego składania ręczników i serwetek w pokojach hotelowych.

Spośród prezentowanych zawodów dużą popularnością cieszył się modny i nowoczesny kierunek Technik Organizacji Reklamy. Nauczyciele kształcący w tym zawodzie, korzystając z najnowocześniejszych programów komputerowych, prezentowali tajniki technologii informacyjnej, kluczowej w świecie reklamy. Zachwyt uczniów wzbudził pokaz: retusz i obróbka zdjęcia cyfrowego.

- Reklama -

Obsługę kas fiskalnych i pracę w branży handlowej przybliżyli przybyłym uczniowie Technikum Handlowego.

Na Dzień Otwarty Technikum Obsługi Turystycznej przygotowało wystawę sportowo-turystyczną. Prezentowane były zdjęcia relacjonujące wyprawę rowerową „Manali Leh Highway, czyli… rowerem wśród chmur”, nauczyciela Piotra Palucha, który podróżował po Azji. Dodatkową atrakcją był quiz o tematyce turystycznej. Nauczyciele geografii, wychowania fizycznego i przedmiotów branży turystycznej przedstawili ofertę imprez turystycznych, między innymi wyjazd na Białą Szkołę, rajdy piesze i rowerowe, spływy kajakowe, wycieczki szkolne, wyjścia na lodowisko, zawody sportowe.

W pracowni mechanicznej prezentowane były programy komputerowe wspomagające projektowanie i wytwarzanie wyrobów. Młodzieży zaprezentowano produkty wykonane przez uczniów Technikum Mechanicznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, między innymi przęsła, balustrady, kola zębate itp.

Każdej wystawie towarzyszyła prezentacja multimedialna.

Zwiedzający mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, pracowni: gastronomicznych, hotelarskich, fryzjerskich, krawieckich, mechanicznych, warsztatów szkolnych, pracowni komputerowych, centrum multimedialnego, biblioteki, internatu.

Dzień Otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem. Gimnazjaliści podczas pobytu w naszej szkole przekonali się, że ZSZiO w Biłgoraju dysponuje nie tylko bogatą ofertą kształcenia w zawodach, na które jest duże zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy, ale także daje możliwość rozwoju zainteresowań, pasji i aktywności w innych dziedzinach.

Szkoła czeka na kolejnych techników. Możesz zostać jednym z nich! Przyjdź i przekonaj się, że warto!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.